Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
20°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

Doğan, Gençlerden Spor Yapmalarını İstedi

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 395
Doğan, Gençlerden Spor Yapmalarını İstedi

İzmit Belediyesi ile Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğünün ortaklığında spor kültürü etkinliği düzenlendi.

Spor kültürünü oluşturmak ve gençleri bilinçlendirmek amacıyla yapılan etkinliğin ilki İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın katılımıyla Kredi Yurtlar Kurumu Kocaeli Öğrenci Yurdu’nda yapıldı. Spor Kültürü Atölyesi etkinliğinde konuk olarak Yenişafak Spor Yazarı ve TVNET Spor yorumcusu Erdal Hoş, spor yazarları ve yorumcuları Ilgaz Çınar ile Cüneyt Kaşeler de yer aldı.

Etkinlikte konuşan Başkan Doğan “sizin bir ağabeyi, bir belediye başkanı, bu şehrin bir insanı olarak her zaman siz gençlerin yanındayız. Öğrencilik, zorlukların olduğu güzel bir süreçtir. Sadece okuduğunuz okulda öğrendiğiniz bir süreç değildir. Aynı zamanda yaşadığınız şehri tanıdığınız şehirdeki insanlarla kaynaştığınız, kültür etkileşimlerinde bulunduğunuz, aslında kişiliğinizin de şekillendiği bir süreçtir. Bir gün gelecek her birinizin farklı bir statüsü olacak. Aktör siz olacaksınız. Bu nedenle sizler önemlisiniz. Bayrağımız, vatanımız, cumhuriyetimizi, değerlerimiz sizin elinizde olacak.

Spor Yapın

Okulda aldığınız eğitim kadar, sosyal, psikolojik, sağlık yönünden de güçlü olmanız çok önemlidir. Sağlıklı olmanın, beynin güçlü olmasının yönlerinden biriside psikolojimizin iyi olmasıdır. O zaman kandaki mutluluk hormonunu arttıracak şeyler yapmamız lazım. Spor, sanat gibi alanlarda aktiviteler bunların en önemli kaynaklarıdır. Sanatı, sporu daha çok yapın. Sosyal olaylarla daha çok ilgilenin.

Kendinizi Küçümsemeyin

İzmit Belediyesi genç dostu bir belediyedir. İzmit’te bulunduğunuz sürece her zamana yanınızdayız. Genç Girişimciler Merkezimizi, 3D Yazıcı ve Tasarım Merkezimizi, Cephanelik Spor Tesislerimizi, Wakeboard Su Kayağı Merkezimizi mutlaka ziyaret edin. Mustafa Kemal Atatürk “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” demiştir. Kendinizi küçümsemeyin sizin genlerinizde Yavuz’un, Fatih’in, Kanuni’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün genleri var” şeklinde konuştu.

 -
 -
 -
 -
TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram