Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
27°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

En Değerli Cevher Gençlerimiz

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 883
En Değerli Cevher Gençlerimiz

İzmit Genç İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.

Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Yusuf Erenkaya, Başkan Doğan’a dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Erenkaya, “ yaşadığımız şehre katkı sağlayabilmek için çalışıyoruz. Genç işadamları olarak çalışmalarımızda 5G prensibimizden (gönüllü, güvenilir, girişimci olmak, global olmak ve gelir elde etmek) vazgeçmiyoruz. İzmit Belediye Başkanımızla da şehrimizi ilgilendiren konularda görüş alış verişinde bulunmak istedik” dedi.

Gençler, Enerji Veriyor

Başkan Doğan da ziyaret için konuklarına teşekkür ederek “gençlerden her zaman güç, enerji ve moral alıyorum. Gençlerimizin atacağı her adım, memleketimizin geleceği için, büyük bir umut, ülkeler yarışında büyük bir güç ve enerji oluşturmaktadır. Gençlerimizin fikirlerini, projelerini her zaman önemsiyoruz.

Gençler, En Değerli Cevher

Özelikle gelişmiş ve zengin ülkelerde doğalgazı var, yer altı zenginlikleri var diyorlar. Bizim de yerüstünde çok kaynağımız, cevherlerimiz var. O cevher ve kaynakta gençlerimizdir. En büyük zenginlik aslında budur. Gençlerimizde büyük bir girişimcilik cevheri bulunuyor. Önemli olan gençlerimizin içindeki o cevheri çıkarıp parlatmaktır. Girişimcilik cevheri paha biçilmez bir cevherdir. Yeraltı kaynağı olmadan da yerüstündeki bu girişimcilik cevherini kullanabiliriz. Çağımızda ülkeler artık akıl teri üreterek zenginliğe koşuyor. İzmit Belediyesi olarak gençlerimizi çok önemsiyoruz. Onlar için projeler üretiyoruz. Türkiye’de, Genç Girişimciler Merkezi’ni ilk faaliyete geçiren belediyeyiz. Bu merkezimizde girişimci ruhu taşıyan gençleri iş hayatına hazırlıyoruz. Bir kuluçka görevi gören Genç Girişimciler Merkezi sayesinde gençlerimiz kendi işlerini kurarak hem istihdam sağlıyorlar, hem de ülkemize katma değer katmaktadır” şeklinde konuştu.

 -
TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram