Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
18°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

GENÇ ÇİFT VE BAŞKAN DOĞAN NİKÂHA BİSİKLETLE GELDİLER

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 107
GENÇ ÇİFT VE BAŞKAN DOĞAN NİKÂHA BİSİKLETLE GELDİLER

İzmit’te bisiklet tutkunu bir çift, nikâhlarına da bisikletle geldiler. Burçin Ölmez ile Ali Serttaş çiftinin nikâh dairesine gelişi sırasında İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da bisiklet kullanarak eşlik etti.

Yahyakaptan Mahallesi’nden Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki nikâh salonuna kadar bisikletle gelen çiftin nikâhını da Başkan Doğan kıydı. Bisiklet sevdalısı gençlerin nikâhını kıyarak bir hayat boyu mutluluk dileğinde bulunan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “gençlerimizin bisiklet sevdalısı olmasına çok sevindim. Çünkü 9 yıldan beri İzmit’in bisiklet şehri olması için çalışıyoruz. Bunun için 70 bin öğrenciye bisiklet hediye ettik, bisiklet yolları, bisiklet parkları yaptık. Burçin Ölmez ile Ali Serttaş çiftinin nikâh masasına bisikletle gelmeleri de çok anlamlıydı. Ben de kendilerine eşlik etmekten büyük mutluluk duydum. Bisiklet sağlık demek, ekonomi demek, mutluluk demektir. Bilimsel araştırmalar bisiklet kullananların daha mutlu ve sağlıklı olduğunu göstermektedir” dedi.

Herkes Bisiklet Kullansın

Nikâh masalarına yaklaşık 2 kilometre bisiklet kullanarak gelen damat Ali Serttaş’ta vatandaşları bisiklet kullanmaya davet ederek “biz günlük yaşantımızda da bisiklet kullanıyoruz. Bisiklet bizim için adeta bir tutkudur. Nikâhımıza da bisikletle gelerek dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak istedik. İzmit’in bisiklet şehri olması için örnek projeler yapan Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu.

Çift nikâhın ardından evlerine de yine bisikletle gittiler.

 -
 -
 -
TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram