Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
27°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

İzmit’ten Ağrı’ya Yardım Eli

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 1709
İzmit’ten Ağrı’ya Yardım Eli

İzmit Belediyesi örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atarak Ağrı’nın Diyadin ve Patnos ilçelerindeki öğrenciler için çalışma başlattı.

İzmit’teki gönüllüler, “Verdiklerin Daima Senindir” sloganıyla Ağrı’daki Gençali Ortaokulu ile Ağrı Rahmankulu İlkokulu’nda okuyan 178 öğrenciye hediye gönderme ve okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçtiler.

Öğrencilerin Hayalleri Gerçekleştirildi

Kocaeli Terziler Odası işbirliğinde 41 Burada AVM de gerçekleştirilen programa İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Terziler Odası Başkanı Şaziye Hane Kahrımanlı, İzmit Belediye Meclis Üyesi Ersin Alparslan, meslek oda başkanları, Kocaeli Ticaret Odası yetkilileriyle esnaf ve vatandaşlar katıldı. 178 öğrencinin isminin ve isteğinin yazılı olduğu zarfları asılı oldukları ağaçtan alan gönüllüler, zarfların içinden çıkan çocukların isteğini karşıladı.

Vatanımızın Her Karış Toprağı Bizim İçin Önemli

İzmit Belediyesi tarafından Gençali Ortaokulu’na mikroskop, deney setleri gibi materyaller alınırken, Rahmankulu İlkokulu ana sınıfının tadilatı için de çalışma başlatıldı. Programda konuşan Başkan Doğan, “gerek birey olarak gerekse İzmit Belediye Başkanı olarak genel felsefemiz iyiliğin yanında kötülüğün karşısında olmaktır. Haklının yanında, haksızın karşısında olmaktır. Hatta güçlü haksızın karşısında, güçsüz haklının yanında olmaktır. İzmit Belediyesi olarak, vatanımızın her karış toprağının bizim için değerli olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Ağrı’ya hizmet danışmanlığımın ardından ekibimle birlikte bölgeye gittim.

Devletimiz Elinden Geleni Yapıyor

Oradaki ziyaretimizde vatandaşlarla, özellikle çocuklarla bir araya geldik. Neden bu çocuklarımız da İzmit’teki yavrularımızın aldığı hizmetleri almasın, sahip olduğu imkanlara sahip olmasın dedik. Devletimiz bölgede gerekeni yapıyor, çocuklarımız en az şehrimizdeki okullar kadar güzel okullarda eğitim görüyor. Ama bizlerin de devletimize destek olmamız yerel dokunuşlar yapmamız gerektiğine inanıyor ve elimizden geleni yapıyoruz.

Çocuklarımız İçin Sayısız Hizmet

Çocuklarımızın yaşadığı o zor günleri zihinlerinden silmek için kollarımızı sıvadık. Diyadin’deki çocuklarımıza Diyadin Çocuk Dergisi’ni hazırlayarak dağıttık. Onlar için etüt merkezleri açtık. Çocuklarımızın sinema hasretini gidermek için cep sineması kurduk. Okul bahçelerine basket potaları yerleştirdik. İnşallah önümüzdeki günlerde Diyadinli çocuklarımıza bisikletlerini de hediye edeceğiz. İzmit Belediyesi olarak bir yandan Ağrı için elimizden geleni yaparken diğer yandan da şehrimizdeki sivil toplum kuruluşlarını da dahil ederek yeni projeler üretiyoruz. İnşallah bu projenizle 178 çocuğumuzun hayallerini gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde konuştu.

 -
 -
 -
 -
TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram