Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
8°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
BİRİMLERARASI FUTBOL TURNUVASI FİNAL MAÇI
Bugün, 19:00
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

Ne Kadar Çok STK, O Kadar Çok Demokrasi

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 248
Ne Kadar Çok STK, O Kadar Çok Demokrasi

Kocaeli Yerel Kültür Dernekleri Platformu Başkanı Dr. Metin Şentürk ve yönetimi, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.

Oldukça sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Dr. Metin Şentürk, faaliyetleri hakkında Başkan Doğan’a bilgi verdi.

Ziyaret nedeniyle konuklarına teşekkür eden Başkan Doğan “STK’lar demokrasinin kalitesini belirler. Ne kadar çok STK, ne kadar çok STK’ya üye o kadar kaliteli demokrasi demektir. Hemşeri dernekleri bunların içinde ayrı bir yapıya sahiptir. Herkes bir yerden geliyor ve hemşerilik aidiyetiyle bir yapılanmaya gidiyor.

Önemsiyoruz

Kocaeli Yerel Kültür Dernekleri Platformu tam olarak bunu yansıtmasa da orada da İzmit’in yıllarca yaşayanı olma, yerlisi olma özelliği ile bu kapsamda değerlendirilebilir. Şehrimizde böyle bir yapının oluşması çok sevindirici. Biz de her zaman vatanına, milletine, vatandaşına ülkesine yararlı işler yapan dernekleri, STK’ları önemseyip destekliyoruz. Sizin görüşleriniz bizler için önemlidir. İzmitimizin çok önemli değerleri var.

Değerlerimize Sahip Çıkıyoruz

Roma da, Bizans da Osmanlı da Cumhuriyet de bizim. Geçmiş değerlerimize sahip çıkmayı kendimize görev kabul ediyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri yok olmaya yüz tutmuş tarihi değerleri gelecek nesillere aktarmak için mücadele ediyoruz. Şimdiye kadar onlarca konak, cami, çeşme, hamam restore edildi. Bizler Osmanlı’nın tırnağı bile olamadık. Onlar Roma, Bizans’ı bile korudurlar. Şehri bir canlı gibi düşünmek lazım. Onun dokusunu korumak, sahip çıkmak, ona sevgi göstermek gerekir. Bu aynı zamanda atalarımıza vefadır. Şehre sahip çıkmak onlara da sahip çıkmaktır. Ben de taşradan geldim, 54 yıldır bu şehirde yaşıyorum. Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birinde halkıma hizmet etmeye çalışıyorum” dedi.

 -
TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram