Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
20°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

Taksiciler Şehirlerin Gönüllü Turizm Elçileridir

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 366
Taksiciler Şehirlerin Gönüllü Turizm Elçileridir

İzmit’in taksi duraklarına yeni bir görünüm ve değer kazandıran Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Belsa Taksi durağının misafir oldu. Taksicilerle çay içip, sohbet eden Başkan Doğan, hayırlı ve bol kazançlar diledi.

Taksicilerin, şehirlilerin tanıtımı için ayrı bir önemi olduğuna vurgu yapan Başkan Doğan “taksicilerimiz bir yandan mesleklerini yerine getirirken bir yandan da şehirlerin gönüllü turizm elçiliğini yapmaktadır. Şehir dışından İzmit’imize gelenler ilk olarak taksicilerle karşılaşıyor, yolculuk süresinde girmiş oldukları diyaloglar ve vermiş oldukları bilgiler şehrin tanıtımına önemli katkı sağlamaktadır” dedi.

İlk Projelerimizden Biri Taksi Durakları Oldu

Taksicilerin en uygun koşullarda hizmet sunması ve şehir tanıtımına katkı sağlamaları için ellerinden geleni yaptıklarını da söyleyen Doğan “2009 yılında göreve başladığımızda ilk projelerimizden biri taksi duraklarını modernleştirmek oldu. Birkaç metrekarelik derme çatma mekanlarda zor şartlarda çalışan taksicilerimiz için modern duraklar oluşturduk.  İzmit’in sembolü olan saat kulesi mimarisinde yaptığımız duraklarımızda tuvalet, mutfak ve bekleme yeri ulunuyor. Hedefimiz bütün taksi duraklarını aynı modernlikteki mekanlara dönüştürmektir. Taksici, esnafımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 -
 -
TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram