Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
27°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
Dr. Nevzat DOĞAN
İzmit Belediye Başkanı

Başkandan Haberler

Üniversite Pazarında İnceleme

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 871
Üniversite Pazarında İnceleme

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yapımında sona gelinen ve Türkiye’de ilk olacak üniversiteli pazarı inşaatında incelemelerde bulundu.

Yetkililerden üniversite pazarının son durumu hakkında bilgi alan Başkan Doğan, Türkiye’ye örnek bir projeyi daha hayata geçirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Proje hakkında bilgi veren Doğan, “gençlerimiz bizim için çok önemli, onlar bizim geleceğimiz. Gençlerimize yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu bilen ve bu bilinçle hareket eden bir belediyeyiz. Şehrimiz, Türkiye’nin en büyük en önemli üniversitelerinden birine sahip. Biz de İzmit Belediyesi olarak, şehrimizde eğitim gören gençlerimiz için daha ne yapabiliriz diye düşündük ve onlara her alanda destek verecek, eğitimlerine ve gelişimlerine önemli katkılarda bulunacak olan üniversiteli pazarı projemizi hayata geçirmeye karar verdik.

Öğrenciler İçin Her Şey Düşünüldü

Elinde satmak istediği ürünleri olan geçlerle, ürün almak isteyen gençleri buluşturacak bu pazarımızda, KOÜ Store, kitap satış alanı, fotokopi merkezi, ortak kullanım alanları, Genç-İz ofisi, fuaye ve sergi salonunun yanı sıra, öğrenci kulüp ve etkinlik tanıtımlarının yapılabileceği açık alanlar da bulunacak. Projeyle gençlerimize, gerek bugünlerine gerekse geleceklerine katkıda bulunacak bir yaşam alanı kazandırmış olacağız. Özellikle üniversiteli öğrencilerimizin girişimcilik ruhunun gelişmesi sağlanacak

Belediyeyle İletişim İçerisinde Olsunlar İstiyoruz

Üniversiteli Pazar alanında bulunacak Belediyemizin GENC-İZ birimiyle, öğrencilerin iletişim içerisinde olmaları ve bu birimimizden faydalanabilmeleri de sağlanacak. Proje sayesinde gençlerimize yeni yaşam alanı oluşturup, öğrencilerin faydalı alanlarda birbirleriyle etkileşim içerisinde olması da hedeflenmektedir” dedi.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde bulunan üniversiteli pazarı 566 metrekaresi açık, 579 metrekaresi de kapalı alandan oluşacak ve yaklaşık 750 bin liraya mal olacak.

TWITTER
FACEBOOK
INSTAGRAM
BAŞKANDAN HABERLER
facebook twitter instagram