Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
8°C
ETKİNLİK TAKVİMİ
4. SINIF ÖĞRENCİLERİNE 10 BİN BASKETBOL TOPU DA...
20.03.2018, 10:30

Haberler

2016 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 469
2016 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

İzmit Belediyesi 2016 yılı ilk meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapılan meclis toplantısında 21 gündem maddesi görüşüldü.

 

Başkan Doğan, gündem maddelerine geçilmeden önce yaptığı konuşmada yeni yılın sağlık ve huzur getirmesi dileğinde bulunarak "çalışma arkadaşımız Şaban abiyi ebedi hayata uğurlamanın üzüntüsü içindeyiz. Efendiliği ve kişiliği ile herkes örnek biriydi. Bizim için büyük bir kayıptır. Takdiri ilahi. Allah'tan rahmet diliyorum. Daha önceden belirlenen Kıbrıs programı nedeniyle cenazesine katılamamıştım. Mekanı cennet olsun" şeklinde konuştu.

 

Denetim Komisyonu Seçildi

 

Meclis toplantısında denetim komisyon seçimi yapıldı. Kapalı oy usulüyle yapılan seçim sonunda denetim komisyonuna Emine Okanalp, Hayrettin Ünlü, Cemil Kanpara, Birol Sağlam ve Veli Beyaztaş seçildiler.

Gündem maddeleri arasında yer alan Topçular Mahallesi'nde yapılan parka isim verilmesiyle ilgili teklif ile ilgili olarak Başkan Doğan "parka vefat eden meclis üyemiz Şaban Sarıgülle'nin adının verilmesini öneriyorum" dedi. Öneri görüşülmek üzere ilgili komisyona gönderildi.

 

Kardeş Belediyeye Okul

 

İzmit Belediye Meclisi'nde Makedonya Cumhuriyetine bağlı Merkez Jupa Belediyesi sınırlarında Pralenk köyüne okul binası yapım maliyetinin Belediyenin Etüt Proje Müdürlüğünün bütçesinden karşılanması, 5393 sayılı Belediye Kanununun 38/ g maddesine göre yapılması planlanan okul binasının yaptırılabilmesi ile ilgili, TİKA T.C Başbakanlık Türk İş Birliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile protokol yapmak üzere Belediye Başkanına protokol yetkisi verilmesi teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe komisyonunun raporu kabul edildi.

 

Katı Atık Entegre Tesisinin özel bir işletmeci/yatırımcı aracılığıyla kurulabilmesi hususunun araştırılarak imtiyaz sözleşmesinin imzalanması hususunda yetki alınması teklifi ile ilgili Çevre Sağlık ile

 

Plan ve Bütçe Komisyonlarının raporu üyelerce kabul edildi.

 

İzmit Belediyesinin şimdiye kadar kentin turizm kenti olması adına yaptığı başarılı çalışmalara ilaveten tarihi yapısı Roma, Osmanlı ve Cumhuriyete dayalı turizm potansiyelinin kente katacağı katkılar açısından detaylı bir şekilde araştırma yapılması teklifi ile ilgili Kültür Turizm ve Sanat komisyonunun raporu da üyelerce kabul edildi.

 

Başkan Doğan, Cephanelik Spor Tesislerinin Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne devriyle ilgili olarak "spor kulüpleri devir işine sıcak bakmıyor. Biz de konuyu değerlendiriyoruz" şeklinde konuştu.

 

Bir sonraki meclis toplantınsın 2 Şubat Salı saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.