Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
6°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

İzmit’te 90 Bin Öğrenciye Çevre Eğitimi Verildi

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 62
İzmit’te 90 Bin Öğrenciye Çevre Eğitimi Verildi

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından İzmit ilçesinde son bir yılda 10 bin 961 öğrenciye çevre ve geri dönüşüm eğitimi verirken, 2009 yılından itibaren eğitim verilen öğrenci sayısı 90 bine ulaştı.

Çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak, yeni nesillerin çevreye duyarlı olması ve çevre bilincine sahip olması amacıyla başlatılan çalışmalarla yüzbine yakın öğrenciye eğitim verildi. 2017 yılında 64 okulda toplam 10.961 öğrenciye çevre ve geri dönüşüm eğitimi verilirken ayrıca 3 Kur’an Kursu’nda da 150 öğrenciye de çevre koruma bilgisi verildi. Ambalaj atıkları, atık piller, atık yağlar ve elektronik atıklar hakkında bilgilerin verildiği eğitimlerde ayrıca bu tür atıkların ayrı olarak biriktirilmesi gerektiği ve bu atıkların nasıl dönüştürülerek ekonomiye kazandırıldığı anlatıldı. İzmit Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü’ne bağlı mühendis ve teknikerlerin yanı sıra gönüllü çevre mühendislerinin de katılımlarıyla yapılan eğitimlerde atıkların doğaya ve insan sağlığına zararları hakkında da geniş bilgiler verildi.

Eğitimler sayesinde okullardan başta olmak üzere şehirim her yerinden toplanan atık miktarının artış gösterdiğine vurgu yapan yetkililer “2009 yılında Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın talimatlarıyla başladığımız çevre eğitimleri sayesinde çevreye zarar verecek atıklar toplanarak ekonomiye kazandırıldı. Eğitimlerde öğrencilere çeşitli bilgilendirici afiş ve broşürler dağıtıldı. Eğitimler gerek çok amaçlı salonlarda gerekse de sınıf sınıf girilerek verildi. Öğrencilerimiz okullarda aldıkları eğitimleri evlerinde de uygulayarak bu sürecin toplumun her alanına yayılmasını sağladılar” dedi.

Eğitim çalışmalarının 2018 yılında da devam edeceği öğrenildi.

 -
 -
 -