Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
17°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

Muhtarlar Bizim Mahallelerdeki Gözümüz Kulağımız

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 828
Muhtarlar Bizim Mahallelerdeki Gözümüz Kulağımız

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Bekirdere Mahalle Muhtarı Adnan Birin, azalar Mehmet Gümüş, Bilal Yaşa ve Ahmet Büyükkaraca’yı makamında ağırladı.

Hizmetlerin ve mahalle çalışmalarının konuşulduğu ziyarette AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit Belediyesi Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü ve aynı zamanda belediye meclis üyesi olan Mehmet Çetin, belediye meclis üyeleri Engin Uztürk, İbrahim Elgin, Erdoğan Çakır ve Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe de hazır bulundu.

Başarımızı Uyum İçerisinde Çalışmaya Borçluyuz

Muhtarların mahallerdeki gözleri kulakları olduğunu belirten Başkan Doğan “İzmit’teki başarılı hizmetlerin sebeplerinden biri de muhtarlarla koordinasyon ve işbirliği içinde olmamızdır. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren muhtarlar her zaman önceliğimiz oldu. Belediyemiz bünyesinde Türkiye’de ilk defa kurduğumuz Muhtar Hizmet Masamızla sizlere ayrı bir değer verdik. Bu uygulamamızla tüm Türkiye’ye örnek olduk. İçişleri Bakanlığı tarafından ülke genelinde Büyükşehir Belediyelerinde Muhtarlık Daire Başkanlığı, ilçe belediyelerinde ise Muhtar Müdürlüğü kurulma zorunluluğu getirildi.

Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren haftada en az iki gün muhtarlarımızla birlikte mahallerimizi karış karış dolaşıp, vatandaşlarımızın isteklerine yerinde çözümler buluyoruz. Her ay düzenli bir şekilde sizlerle bir araya gelip mahallerimiz için daha ne yapabiliriz diyerek fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi.