Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
20°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

Sanal Gerçeklik Küresi Yeterlilik İhalesi

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 828
Sanal Gerçeklik Küresi Yeterlilik İhalesi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden olan sanal gerçeklik küresinin yeterlilik ihalesi yapıldı.

Cephanelik bölgesinde yaklaşık 2500 metrekarelik alana yapılacak projenin yeterlilik ihalesine 16 firma katıldı. Belediyenin Etüt Proje Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen ihaleye katılan Asil İnşaat, Öz Er-Ka İnşaat, MH İnşaat, Akselcan İnşaat, Öze İnşaat, Salih Oray Eriş, Vadi Botanik, Akhaş İnşaat, Gürtaş İnşaat, Eurocon İnşaat, Trend İnşaat, Güryapı Restorasyon, Progem Proje, Yapı ve Yapı İnşaat, Hisar İnşaat ve Gülsan İnşaat firmalarının evrakları incelenerek yeterliliklerine karar verilecek. Yetkililer, projenin ihalesinin ise yeterlilik ihalesi sonuçlandıktan sonra yapılacağını bildirdiler.

Planetaryum Gerçeklik Küresi

Planetaryum veya diğer ifadeyle gezegen evi, güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer gök cisimlerinin yapay görüntüsünün özel bir yansıtıcı yardımıyla, kubbe seklindeki tavana yansıtıldığı gösteri salonudur. Bir gezegen evinin basta gelen en büyük özelliği kubbe seklinde ekranı ve o ekran üzerine özel araçlarla yansıtılan gökyüzü, gökcisimleri ve benzeri görüntülerdir. Planetaryumlar, uzay boşluğundaki hareketlerin gerçekçi bir şekilde simüle edilebilmesini sağlar ve kullanılan görüntüler optik ve elektro-mekanik birçok teknolojik araç kullanılarak elde edilir.

Cephanelik alanına yapılacak planetaryum gerçeklik küresi, bodrum kat 815 metrekare, zemin kat 885 metrekare, 1. normal kat 360,50 metrekare, 2. normal kat 452,60 metrekare olmak üzere toplam 2513,10 metrekare olarak inşa edilecek.

 -