Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
22°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

Haberler

Sokak Kütüphanelerine Zarar Veriliyor

Tarih :     Görüntülenme Sayısı: 720
Sokak Kütüphanelerine Zarar Veriliyor

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın isteği ile okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla kurulan sokak kütüphanelerine sık sık zarar veriliyor.

Yürüyüş Yolu’nun Ulugazi İlkokulu ile Vakıflar Bankası karşısında bulunan sokak kütüphanelerinin sık sık camları, rafları ve kapısının kırıldığını söyleyen yetkililer “okuma bilincini arttırmak ve insanları okumaya teşvik etmek amacıyla kurulan kütüphanelere sık sık zarar veriliyor. Şehir magandalarınca bilinçli olarak yapılan hasarlar kısa süre içinde gideriliyor. Şimdiye kadar bu durumla sık sık karşılaştık. Milletin ödediği vergilerle yapılan bu güzel hizmeti baltalamak isteyenlerin bulunabilmesi için emniyete başvurduk. Kütüphanelere zarar vermeyi adet haline getirenleri gören duyarlı vatandaşların da yardımını bekliyoruz. Bu kişi ya da kişileri görenler, 155 polisi ya da zabıtamızın 318 00 20 numaralı telefonunu arayabilirler” dediler.

Kitaplar da Alınıyor

Yetkililer, sokak kütüphanelerinin her gün 09:00-20:00 saatleri arasında açık olduğunu da hatırlatarak “Türk ve dünya klasiklerinin yanı sıra her yaş gurubuna hitap edecek çocuk ve gençlik, hobi, sanat, tarih, edebiyat, mizah, kişisel gelişim, şiir kitapları bulunan kütüphanelere aynı zamanda her ay aktüel dergilerden gezi, tarih, spor, anne bebek, edebiyat, sinema, teknoloji, ekonomi ve gençlik dergileri de konulmaktadır. Bazı kişiler kütüphanelere zarar verirken bazı kişiler de kitapları alıp götürmektedir. Bu yüzden günde birkaç kez kitap takviyesi yapmak zorunda kalıyoruz. Kütüphanedeki kitapların, okunup tekrar yerine konulmak için olduğun unutmayalım” şeklinde konuştular.

 -
 -