Yükleniyor...

Yükleniyor...
 
  • Türkçe
  • English
facebook twitter instagram
5°C
ETKİNLİK TAKVİMİ

MÜDÜRLÜKLERİMİZ

Fen İşleri Müdürlüğü

Mehmet UZUN
Fen İşleri Müdür Vekili

Mehmet UZUN

Tel: 0262 318 00 56     Faks: 0262 318 00 59     E-Mail: mehmet.uzun@izmit.bel.tr

 Mehmet UZUN 

Mimar, 1978 yılında İzmit’te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmit Özel Seymen Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Beykent Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi, Mimarlık bölümünden mezun olarak tamamladı. Gebze Teknik Üniversitesi (GYTE) Fen Bilimleri Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama Anabilim dalından Yüksek Lisans eğitimi aldı.

Askerliğini Yedek Subay olarak Jandarma İnşaat Grup Komutanlığında (Ankara) Proje Subayı unvanıyla; Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birimlerin proje ve inşa ihtiyaçlarının karşılanması çalışmaları süreciyle tamamladı (2003).

İnşaat ve Taahhüt sektöründe faaliyette olan aile şirketinde Orta ve Lise eğitimi boyunca çıraklık, usta yardımcılığı ve muhasebe personeli olarak, üniversite ve sonrası da Koordinatör ve Mimar olarak proje ve inşaat yapım çalışmalarında bulundu (2001 – 2006).

Kent Konut A.Ş. de Kentsel dönüşüm ve toplu konut projeleri kapsamındaki şantiyelerinde Kontrol Şefi olarak görev aldı ve ayrıca Kurumun İş Sağlığı ve Güvenliği Kurul Mühendisliği görevlerinde bulundu (2006 – 2011). 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra İlçe Koordinatörü olarak; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kandıra Belediyesi arasında ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Daire Başkanlıkların yatırım ve hizmete yönelik koordinasyonlarının sağlanması ile Başkanlık makamına bilgi ve rapor verilmesi çalışmalarını içeren görevde bulundu (2011 – 2014).

2014 yılı, 11 Temmuz günü Başkanlık makamı oluru ile İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü olarak görevlendirildi.

Pusula Düşünce Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca Mimarlar Odası, Genç Kocaelililer Derneği, Tema ve Yeşilay dernekleri üyelikleri vardır.

Evli ve iki çocuk babası olan Mehmet UZUN, İngilizce bilmektedir.