2021 Yılı Etkinliklerimiz

2021

16 Kasım 2021, Salı

İZMİT UNUTMAZ “YILDIZ KENTER“

Açıklama: ‘İzmit Unutmaz’ etkinlikleri kapsamında 17  Kasım 2019’da hayatını kaybeden usta tiyatro sanatçısı Yıldız Kenter’i anıyoruz. Anma etkinliği 16 Kasım günü Cumhuriyet Parkı Aile Çay Bahçesi’nde saat 18.00’da gerçekleştirilecek.

Programın konuk konuşmacısı olan Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Araştırma Görevlisi Ayşegül Yıldız Ulaş, usta tiyatrocu Yıldız Kenter’in kişiliği ve sanat hayatı hakkında katılımcılara bilgiler verecek. Halka açık olarak gerçekleştirilecek söyleşi etkinliği İzmit Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

Yer: Cumhuriyet Parkı Aile Çay Bahçesi

Tarih: 18 Kasım 2021, Salı

Saat: 10:00

Etkinlik Türü: Söyleşi

12 Kasım 2021, Cuma

SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, sağlık ve spor bilincini oluşturmak adına 12 Kasım Cuma günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da ‘Sağlıklı Beslenme Semineri’ düzenleyecek. Uzman diyetisyenler Melis Kerpeli ve Meysa Bakırcı katılımcılara sağlıklı beslenme, spor ve beslenme ilişkisi konularında bilgilerini aktaracaklar. Ücretsiz olarak düzenlenecek olan Sağlıklı Beslenme Seminerine tüm İzmitliler davetlidir.

Yer: Yunus Emre Kültür Merkezi

Tarih: 12 Kasım 2021, Cuma

Saat: 10:00

Etkinlik Türü: Seminer

10 Kasım 2021, Çarşamba

“ATATÜRK’ÜN EN SEVDİĞİ YEMEKLER“ İKRAMI

Açıklama:

İzmit Belediyesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83.yıldönümünde çok özel bir etkinlikle anmaya hazırlanıyor. 10 Kasım’da öğle namazına müteakip İzmit Belediyesi Sosyal Destek Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğünün ortaklaşa düzenleyeceği programla 17 camide ve Yenimahalle Muhtarlık binası önünde Atatürk’ün sevdiği yemekler vatandaşa ikram edilecek. Camilerde Kuran’ı Kerim tilaveti ve mevlit okuması yapılacak. Mevlit sonunda tüm şehitlerimize dualar edilecek. Fevziye Camii avlusunda gerçekleştirilecek ikram programına İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet de katılacak ve vatandaşa ikramlarda bulunacak.

İkram Yapılacak Yerler

Zincirlikuyu Cami                                          

Akmeşe Atatürk Cami

Mehmet Ali Paşa Cami                                 

Kuruçeşme Merkez Cami

Yenişehir Rahmet Cami                                 

Yahyakaptan Akşemseddin Ulu Cami          

Turgut Merkez Cami

Plajyolu Sirinevler Cami                                

Yenidoğan Merkez Cami

Alikahya Cami                                                

Gültepe Hicret Cami

Alikayha Hayırsevenler Cami                        

Fevziye Cami

Yenicuma Cami                                               

Eren Cami

Karaağaç (Yeşilova) Cami                              

Yeşilova Merkez Cami

Yenimahalle Muhtarlık Önü

Yer: 17 Cami ve Yenimahalle Muhtarlık Binası Önü

Tarih: 10 Kasım 2021, Çarşamba

Saat: 13:00

Etkinlik Türü: Diğer

9 Kasım 2021, Salı

ATATÜRK’ÜN SEVDİĞİ TÜRKÜLER KONSERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83.yıldönümünde anmaya hazırlanıyor. 9 Kasım’da İzmit Kent Konseyi ve Batı Trakya Derneği Türk Halk Müziği Korosu tarafından Yunus Emre Kültür Merkezi’de saat 19.30’da ‘Atatürk’ün Sevdiği Türküler Programı’ gerçekleştirilecek.

Ata’nın Sevdiği Yemekler İkram Edilecek

Bu programın ardından da 10 Kasım’da öğle namazına müteakip İzmit Belediyesi Sosyal Destek Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği programla 17 camide ve Yenimahalle Muhtarlık binası önünde Atatürk’ün sevdiği yemekler vatandaşa ikram edilecek.

Yer: Yunus Emre Kültür Merkezi

Tarih: 9 Kasım 2021, Salı

Saat: 19:30

Etkinlik Türü: Konser

1 Kasım 2021, Pazartesi

“PARTY 21. YÜZYILDA“ RESİM SERGİSİ

Açıklama: İzmit Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi, Slovak kültüründe ‘Parta’ olarak bilinen ve unutulmaya yüz tutmuş olan düğün, şenlik ve kutlama başlıklarını çağdaş bir şekilde yorumlayarak günümüze taşıyan Slovakya Cumhuriyeti Resim Sergisine ev sahipliği yapacak. Slovakya’nın Farklı bölgelerinde toplanan orijinal başlıklar fotoğraf sanatçıları L’ubomir Sabo ve Zuzana Senasilova Etnolog Katarina Sabova ve ressam Sarah I. Avni, İvana Mintalova gibi farklı disiplinlerden sanatçıları bir araya getiren ortak bir sanat projesinde yeniden hayat buluyor.

Yer: Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi

Tarih: 1 Kasım 2021, Pazartesi

Saat: 14:00

Etkinlik Türü: Konser

29 Ekim 2021, Cuma

“DUMAN“ KONSERİ

Açıklama: Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 98’inci yıldönümünü coşkulu bir şekilde İzmitlilerle birlikte kutluyoruz. Dolu dolu geçecek program ünlü rock müzik grubu “Duman” konseriyle taçlanacak. Duman, en sevilen şarkılarını 29 Ekim Cuma akşamı Fuar içi Güneş Sahnesi’nde saat 20.30’da İzmitlilerle birlikte seslendirecek.

Yer: Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesi

Tarih: 29 Ekim 2021, Cuma

Saat: 20:30

Etkinlik Türü: Konser

29 Ekim 2021, Cuma

YÜKSEK MİMAR VE TARİHÇİ YAZAR ERİŞ ÜLGER SÖYLEŞİSİ

Açıklama: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında dünyanın en zengin Atatürk müzesi olan İzmit Belediyesi Atatürk Evi Müzesi’nde söyleşi gerçekleştirilecek. 29 Ekim Cuma günü Saat 12.00’de Sabiha Gökçen’in manevi oğlu Yüksek Mimar ve Tarihçi yazar Eriş Ülger  ‘Cumhuriyet’ konulu söyleşiyle İzmitlilerle buluşacak. Cumhuriyetin ve cumhuriyete giden sürecin konuşulacağı söyleşide, Ülger’in manevi annesi ilk savaş pilotumuz Sabiha Gökçen anlatılacak.

Yer: İzmit Belediyesi Atatürk Evi Müzesi

Tarih: 29 Ekim 2021, Cuma

Saat: 12:00

Etkinlik Türü: Söyleşi

29 Ekim 2021, Cuma

8 – 9 – 10 YAŞ TEŞVİK TENİS TURNUVASI

Açıklama: 29 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Armada Kent Sitesi Tenis Kortlarında 09.00 – 15.00 saatleri arasında 8-9-10 Yaş Teşvik Tenis Turnuvası yapılacak. Yarışmanın ardından dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

Yer: Armada Kent Sitesi Tenis Kortu

Tarih: 29 Ekim 2021, Cuma

Saat: 09:00

Etkinlik Türü: Spor

28 Ekim 2021, Perşembe

CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

Açıklama: Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 28 Ekim Perşembe günü Cumhuriyet Parkı Amfi Tiyatro’da 16.00 – 18.00 saatleri arasında İzmit Belediyesi Bando Dinletisi, Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu Performansı yer alacak. Programın devamında Koro Şefi Eğitmen ve Müzisyen Ersan Çelik eşliğinde Sanat Akademisi Müzik Bölümü Kursiyerlerinin Cumhuriyet Temalı Çocuk Korosu sahne alacak. Koronun ardından sahneye çıkacak olan Grup Makedonska, mini konseri ile vatandaşlara keyifli bir akşam yaşatacak.

28 Ekim Perşembe günü konser ve dinletilerin ardından Cumhuriyet Parkı Amfi Tiyatro’da 18.00 – 19.30 saatleri arasında Doç. Dr. Esma Torun Çelik ile Milli Mücadele Dönemi İzmit ve Atatürk konulu söyleşi gerçekleşecek. Söyleşide Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmit ziyaretleri ve Kurtuluş Savaşı döneminde İzmit ahvali hakkında konuşulacak.

Yer: Cumhuriyet Parkı Amfi Tiyatro

Tarih: 28 Ekim 2021, Perşembe

Saat: 16:00

Etkinlik Türü: Şenlikler

28 Ekim 2021, Perşembe

9 – 10 YAŞ TEŞVİK YÜZME YARIŞLARI

Açıklama: Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü öncülüğünde çocukları spora teşvik etmek amacıyla 28 Ekim Perşembe günü İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda 14.00 – 17.00 saatleri arasında 9-10 Yaş Teşvik Yüzme Yarışları düzenlenecek. Yarışmanın ardından dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

Yer: İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzu

Tarih: 28 Ekim 2021, Perşembe

Saat: 14:00

Etkinlik Türü: Spor Müsabakaları

25 Ekim 2021, Pazartesi

ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ

Açıklama: İzmit Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı programları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarından oluşan sergiyle başlayacak. Sabiha Gökçen’in manevi oğlu Tarihçi, Yazar Eriş Ülger’in arşivinden İzmit Belediyesi Atatürk Evi Müzesi’ne bağışladığı fotoğraflardan oluşan sergi 29 Ekim Cuma gününe kadar saat 08.30 ile 17.30 arası açık olacak. Sergide Atatürk’ün birbirinden özel 25 fotoğrafı yer alacak.

Yer: Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisi

Tarih: 25 Ekim 2021, Pazartesi

Saat: 08:30

Etkinlik Türü: Sergiler

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]