2022 Yılı Etkinliklerimiz

2. GELENEKSEL TÜRK KAHVESİ FESTİVALİ

4 – 5 Aralık 2022

FESTİVAL

Açıklama: İzmit Belediyesi 2021 yılında ilkini düzenlediği Türk Kahvesi festivaline bu yıl da devam etti. 2. Geleneksel Türk Kahvesi Festivali 4-5 Aralık tarihlerinde yine Cumhuriyet Parkı’nda İzmitli vatandaşlarla buluştu.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ PROGRAMI

3 Aralık Pazar

PANEL VE GÖSTERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Yunus Emre Kültür Merkezinde program gerçekleştirdi.

“GÜZEL İŞLER KALBE DEĞER“ LANSMAN PROGRAMI

23 Eylül Cuma

LANSMAN

Açıklama: Göreve geldiğinden bu yana sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projelerle İzmitlilerin kalbine dokunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 41 ay boyunca yapılan hizmetleri “Güzel İşler Kalbe Değer” lansman programında İzmitlilere anlattı.

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerinin açılışını Akşener’in katılımıyla gerçekleştirdi.

İZMİT UNUTMAZ PERŞEMBE SİNEMALARI

4 Ağustos Perşembe

AÇIK SİNEMA

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen İzmit Unutmaz programları kapsamında Perşembe Sinemaları düzenlendi. Ağustos ayı boyunca devam eden sinema geceleri ile İzmit’te yaz akşamları rengârenk geçti.

BİZİM KÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

31 Temmuz Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Bizim Köy Doğa Yürüyüşü projesi her ay başka bir köyde devam ediyor. Köylerin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında Temmuz ayında doğa tutkunları Üçgaziler Köyü’nde yürüyüş yaptı. 6,5 kilometre yürüyüş yapan doğa tutkunları hem doğa içerisinde keyifli bir gün geçirdi hem de Üçgaziler Köyü’nü tanımış oldu.

ŞHT. PİLOT ÜST. KADİR HASAN TANRIVERDİ PARKI AÇILIŞI

22 Temmuz Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: Turgut Mahallesi’nde gerçekleştirdiği incelemelerde bölgede ikamet eden çocukların park talebine kayıtsız kalmayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vakit kaybetmeden bölgede park yapımı için çalışmaları başlatmıştı. Kısa süre içerisinde parkın yapımı için Sıla Sokak’ta çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların ve bölge sakinlerinin park yapılmasını istediği alanda eğimin fazla olması sebebiyle oluşan tüm zorluklara rağmen parkı tamamladı.

Çalışmalar neticesinde oluşturulan park alanına birbirinden farklı oyun grupları ve bölge sakinlerinin rahatlıkla vakit geçirebilecekleri oturma alanları yerleştirildi. Bölgeye değer katacak parka da Şehit Polis Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi’nin ismi verildi.

KIZARMIŞ DONDURMA TADIM ETKİNLİĞİ

21 Temmuz Perşembe

KOKTEYL

Açıklama: Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleri, ferah ortamı ve güler yüzlü personelleriyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İzmit Belediyesi Sosyal Tesisi Gülümse Kafe’nin menüsüne yeni ürünler eklenmeye devam ediyor. Hizmet yelpazesine ızgara köfteyi ekleyen Gülümse Kafe son olarak menüsüne kızarmış dondurmayı ekledi. Yahya Kaptan Mahallesi Sarı Mimoza Caddesi’nde hizmet veren Gülümse Kafe’de Kızarmış Dondurma Tadım Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, dışı sıcak içi soğuk servis edilen kızarmış dondurmaların tadına bakıldı.

 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, Kurban Bayramının ikinci gününde Halk Bayramlaşması etkinliği düzenledi. Dolu dolu geçen bayramlaşma programı kapsamında tüm gün çeşitli etkinlikler ve ikramlar yapıldı. Etkinlikte İzmit Kent Orkestrası İzmitlilere müzik ziyafeti sundu.

 
 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kurtuluş kutlamalarının finali Hüsnü Şenlendirici ile yapıldı. İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ile 28 Haziran saat Salı günü 20.30’da Kent Meydanı’nda sahneye çıkan Şenlendirici, klarnetini adeta konuşturarak İzmitlilere büyüleyici bir dinleti sundu.

BİR ŞEHRİN HİKAYESİ

27 Haziran Pazartesi

TİYATRAL DANS GÖSTERİSİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu 27 Haziran Pazartesi günü saat 21.00’de ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 155 dansçının sahne aladığı, 285 kostümün kullanıldığı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırıldı. Gösteri ile vatandaşlar yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülendi.

AKŞAM SEFASI

27 Haziran Pazartesi

TİYATRO

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında İzmit Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü öğrencileri seyirci ile buluştu. 27 Mart Tiyatro Haftası etkinliklerinde ilk oyunlarını sergileyerek vatandaşların beğenisini kazanan kursiyerler, bu kez kurtuluş etkinliklerinde sahne aldı.

3. GELENEKSEL ÇINAR YELKEN YARIŞLARI

27 – 28 Haziran 2022

YARIŞMA

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Geleneksel Çınar Yelken Yarışları düzenlenecek. İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yelken Federasyonu İl Temsilciliği ve İzmit Yelken Kulübü ortaklığında organize edilen Geleneksel Çınar Yelken Yarışları, 27-28 Haziran tarihlerinde İzmit Yelken Kulübü’nde gerçekleşti. Kurtuluş için İzmit Körfez’ine yelken açan deniz tutkunları 2 gün boyunca kıyasıya yarıştı.

KURTULUŞ KUPASI AYAK TENİSİ TURNUVASI

26 Haziran Pazar

TURNUVA

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönemi şerefine Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası düzenledi. Spor İşleri Müdürlüğü ve Ayak Tenisi Federasyonu ortaklığında Cephanelik Spor Tesislerinde organize edilen Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası 2 kategoride (20 yaş altı ve 20 yaş üstü) gerçekleşti.

NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

26 Haziran Pazar

ÖDÜL TÖRENİ

Açıklama: Kent tarihine iz bırakan değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi, 26 Haziran 1982 yılında hayatını kaybeden merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısına Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle öykü yarışması düzenledi. Öykü yarışmasında ödül almaya hak kazanan isimler düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

İBB MEHTERANI KONSERİ ve KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ

25 Haziran Cumartesi

KONSER

Açıklama: İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı Konseri Seka Park’ta gerçekleşti.

SOLO TÜRK GÖSTERİSİ

25 Haziran Cumartesi

GÖSTERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı SOLOTÜRK ekibini İzmit’e getirdi. SOLOTÜRK 25 Haziran Cumartesi günü Sekapark’ta gösteri uçuşunu gerçekleştirdi. Vatandaşlar, İzmit’in kurtuluş coşkusuna ortak olan SOLOTÜRK’ün eşsiz gösterisini heyecanla izledi.

İZMİT KİTAP GÜNLERİ

24 – 25 – 26 Haziran 2022

FUAR

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen “İzmit Kitap Günleri” 24-25-26 Haziran tarihlerinde İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Etkinlikte yerel şairler, yazarlar ve yayınevleri yer alırken üç gün boyunca söyleşiler, imza günleri ve müzik dinletileri vatandaşlarla buluştu.

“KAYIP ROMA BAŞKENTİ NİKOMEDİA’NIN RENKLİ RÖLYEFLERİ“

10 Haziran Cuma

LANSMAN

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle kurulan Nikomedia Kazıları İzmit Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı Lansmanı ile “Kayıp Roma Başkenti Nikomedia’nın Renkli Rölyefleri” adlı kitabın tanıtımı 10 Haziran’da Kocaeli Arkeoloji Müzesi’nde yapıldı. Programda Nikomedia’nın renkli rölyefleri ilk kez görücüye çıktı.

İZMİT BELEDİYESİ KİRAZ ŞENLİĞİ

8 Haziran Çarşamba

FESTİVAL

Açıklama: Arızlı, Kulfallı, Kabaoğlu ve Akpınar Mahallelerinde üretilen kirazlar Kuruçeşme Mahallesi Kapalı Pazar Alanında gerçekleşen Kiraz Şenliği ile vatandaşlarla buluştu. Bölgede mevsim itibariyle yetişen dört kiraz cinsi arasında yapılacak kiraz yarışması ile en güzel kirazı üreten üreticiler ödüllendirildi. Yarışmanın yanı sıra program boyunca birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirildi.

İZMEK YIL SONU SERGİ VE DEFİLESİ

8 – 9 – 10 Haziran 2022

SERGİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (İZMEK) öğrencileri tarafından yıl boyunca emek vererek ortaya çıkarttıkları ürünlerin sergilenediği “İZMEK Yıl Sonu Sergi ve Defilesi” etkinliği 8 – 9 – 10 Haziran 2022 günlerinde Dolphin AVM Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE YAZA MERHABA ETKİNLİĞİ

5 Haziran Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Davuldere Barajı çevresinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikle çevre temizliği konusunda farkındalık yaratarak yaza merhaba dedik.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

KONSER

Açıklama: 19 Mayıs Perşembe günü birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

GENEL ETKİNLİK PROGRAMI

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu tüm İzmitlilerle büyük bir heyecanla kutlandı. Birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

18 Mayıs Çarşamba

BOWLING TURNUVASI

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

15 Mayıs Pazar

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

14 Mayıs Cumartesi

BİSİKLET TURU

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutladı.

“19 MAYIS RUHU VE İZMİT“ SİNAN MEYDAN KONFERANSI

11 Mayıs Çarşamba

KONFERANS

Açıklama: Tarihçi yazar Sinan Meydan İzmit Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi, İzmit Kent Konseyi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortaklığında düzenlenen konferansta İzmitlilerle buluştu.

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

10 – 11 – 12 Mayıs 2022

Açıklama: İzmit Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle üç gün sürecek bir farkındalık programına imza attı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ve İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne bağlı derneklerle işbirliği içerisinde yürütülen program 10-11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Farkındalık programı kapsamında toplumun bilinç düzeyinin arttırılmasına yönelik birçok etkinlik gerçekleştirildi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

7 Mayıs 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesinin üç gün boyunca Mecidiye Köyü, Bayraktar Köyü ve Balkan Dernekleri Yerleşkesinde düzenlediği şenliklerle kentte oluşturduğu Hıdırellez coşkusu, Kocaeli Kent Konseyi’nin Balören Köyü’nde düzenlediği etkinlikle devam etti. Çeşitli etkinliklerle bayram havasında kutlanan şenlikte Başkan Hürriyet, vatandaşlarla kucaklaşarak Hıdırellez coşkularına ortak oldu.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinliklerin ikinci gününde yöresel yemeklerin ikramı, “Sahne İzmit” halk dansları gösterisi ve Gül Özgüner Altın konseri ile vatandaşlara keyifli bir Hıdırellez akşamı yaşatıldı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen baharın ve umudun müjdecisi, bolluğun ve bereketin simgesi Hıdırellez etkinlikleri bugün Bayraktar Köyü’nde büyük bir coşkuyla devam etti. Büyük bir kalabalığın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler protokol konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından lokma duası ve dağıtımı gerçekleştirildi. Gün boyu birbirinden güzel konserlerin ve etkinliklerin gerçekleştiği Hıdırellez şenliğinde vatandaşlar baharı coşkuyla kutladı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinlikler kapsamında MAP Hoytag Halk Oyunları gösterisi, dilek ateşinin yakılması ve Türk Halk Müziği Korosu konseri düzenlendi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Mecidiye, Balören, Bayraktar muhtarlarının katkılarıyla organize edilen Hıdırellez etkinlikleri ilk gününde Mecidiye Köyü’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

28 Nisan 2022, Perşembe

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

HALK İFTARI

24 Nisan 2022, Pazar

Açıklama: 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü’ne özel düzenlenen ve İzmit Belediyesi aşevinde hazırlanan yemeklerin masalarda yerini aldığı programda vatandaşları o eski Ramazanlara geri götürdük.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde çocuklar gün boyu gönüllerince eğlendiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

21 – 22 Nisan 2022, Perşembe ve Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR ÇOCUK KOROSU

22 Nisan 2022, Cuma

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle müziğe ilgi duyan çocuklar için hayata geçirilen Çocuk Korosunda çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Çınar Çocuk Evi’nde eğitim gören 63 öğrenci Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne aldılar.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerini 23 Eylül Cuma Günü Akşener’in katılımıyla açacak

Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi 23 Eylül Cuma günü saat 17.00’de hizmete açılıyor. Başkan Hürriyet’in büyük önem verdiği spor tesisinin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılım sağlayacak. Gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak’ta yer alan (Kaymakamlık arkası) Nihat Gürer Spor Tesisinin açılışına tüm İzmitliler davetlidir.

Açıklama: Vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni sosyal yaşam alanları sunmaya devam eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiği İzmit Lavanta Parkı ve içerisinde yer alan Gülümse Kafe Lavanta’yı 5 Ağustos Cuma günü İzmitlilerin hizmetine açtı.

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerini 23 Eylül Cuma Günü Akşener’in katılımıyla açacak

Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi 23 Eylül Cuma günü saat 17.00’de hizmete açılıyor. Başkan Hürriyet’in büyük önem verdiği spor tesisinin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılım sağlayacak. Gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak’ta yer alan (Kaymakamlık arkası) Nihat Gürer Spor Tesisinin açılışına tüm İzmitliler davetlidir.

Açıklama: Vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni sosyal yaşam alanları sunmaya devam eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiği İzmit Lavanta Parkı ve içerisinde yer alan Gülümse Kafe Lavanta’yı 5 Ağustos Cuma günü İzmitlilerin hizmetine açtı.

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerini 23 Eylül Cuma Günü Akşener’in katılımıyla açacak

Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi 23 Eylül Cuma günü saat 17.00’de hizmete açılıyor. Başkan Hürriyet’in büyük önem verdiği spor tesisinin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılım sağlayacak. Gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak’ta yer alan (Kaymakamlık arkası) Nihat Gürer Spor Tesisinin açılışına tüm İzmitliler davetlidir.

Açıklama: Vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni sosyal yaşam alanları sunmaya devam eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiği İzmit Lavanta Parkı ve içerisinde yer alan Gülümse Kafe Lavanta’yı 5 Ağustos Cuma günü İzmitlilerin hizmetine açtı.

İZMİT UNUTMAZ PERŞEMBE SİNEMALARI

4 Ağustos Perşembe

AÇIK SİNEMA

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen İzmit Unutmaz programları kapsamında Perşembe Sinemaları düzenlendi. Ağustos ayı boyunca devam eden sinema geceleri ile İzmit’te yaz akşamları rengârenk geçti.

BİZİM KÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

31 Temmuz Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Bizim Köy Doğa Yürüyüşü projesi her ay başka bir köyde devam ediyor. Köylerin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında Temmuz ayında doğa tutkunları Üçgaziler Köyü’nde yürüyüş yaptı. 6,5 kilometre yürüyüş yapan doğa tutkunları hem doğa içerisinde keyifli bir gün geçirdi hem de Üçgaziler Köyü’nü tanımış oldu.

ŞHT. PİLOT ÜST. KADİR HASAN TANRIVERDİ PARKI AÇILIŞI

22 Temmuz Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: Turgut Mahallesi’nde gerçekleştirdiği incelemelerde bölgede ikamet eden çocukların park talebine kayıtsız kalmayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vakit kaybetmeden bölgede park yapımı için çalışmaları başlatmıştı. Kısa süre içerisinde parkın yapımı için Sıla Sokak’ta çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların ve bölge sakinlerinin park yapılmasını istediği alanda eğimin fazla olması sebebiyle oluşan tüm zorluklara rağmen parkı tamamladı.

Çalışmalar neticesinde oluşturulan park alanına birbirinden farklı oyun grupları ve bölge sakinlerinin rahatlıkla vakit geçirebilecekleri oturma alanları yerleştirildi. Bölgeye değer katacak parka da Şehit Polis Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi’nin ismi verildi.

KIZARMIŞ DONDURMA TADIM ETKİNLİĞİ

21 Temmuz Perşembe

KOKTEYL

Açıklama: Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleri, ferah ortamı ve güler yüzlü personelleriyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İzmit Belediyesi Sosyal Tesisi Gülümse Kafe’nin menüsüne yeni ürünler eklenmeye devam ediyor. Hizmet yelpazesine ızgara köfteyi ekleyen Gülümse Kafe son olarak menüsüne kızarmış dondurmayı ekledi. Yahya Kaptan Mahallesi Sarı Mimoza Caddesi’nde hizmet veren Gülümse Kafe’de Kızarmış Dondurma Tadım Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, dışı sıcak içi soğuk servis edilen kızarmış dondurmaların tadına bakıldı.

 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, Kurban Bayramının ikinci gününde Halk Bayramlaşması etkinliği düzenledi. Dolu dolu geçen bayramlaşma programı kapsamında tüm gün çeşitli etkinlikler ve ikramlar yapıldı. Etkinlikte İzmit Kent Orkestrası İzmitlilere müzik ziyafeti sundu.

 
 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kurtuluş kutlamalarının finali Hüsnü Şenlendirici ile yapıldı. İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ile 28 Haziran saat Salı günü 20.30’da Kent Meydanı’nda sahneye çıkan Şenlendirici, klarnetini adeta konuşturarak İzmitlilere büyüleyici bir dinleti sundu.

BİR ŞEHRİN HİKAYESİ

27 Haziran Pazartesi

TİYATRAL DANS GÖSTERİSİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu 27 Haziran Pazartesi günü saat 21.00’de ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 155 dansçının sahne aladığı, 285 kostümün kullanıldığı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırıldı. Gösteri ile vatandaşlar yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülendi.

AKŞAM SEFASI

27 Haziran Pazartesi

TİYATRO

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında İzmit Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü öğrencileri seyirci ile buluştu. 27 Mart Tiyatro Haftası etkinliklerinde ilk oyunlarını sergileyerek vatandaşların beğenisini kazanan kursiyerler, bu kez kurtuluş etkinliklerinde sahne aldı.

3. GELENEKSEL ÇINAR YELKEN YARIŞLARI

27 – 28 Haziran 2022

YARIŞMA

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Geleneksel Çınar Yelken Yarışları düzenlenecek. İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yelken Federasyonu İl Temsilciliği ve İzmit Yelken Kulübü ortaklığında organize edilen Geleneksel Çınar Yelken Yarışları, 27-28 Haziran tarihlerinde İzmit Yelken Kulübü’nde gerçekleşti. Kurtuluş için İzmit Körfez’ine yelken açan deniz tutkunları 2 gün boyunca kıyasıya yarıştı.

KURTULUŞ KUPASI AYAK TENİSİ TURNUVASI

26 Haziran Pazar

TURNUVA

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönemi şerefine Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası düzenledi. Spor İşleri Müdürlüğü ve Ayak Tenisi Federasyonu ortaklığında Cephanelik Spor Tesislerinde organize edilen Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası 2 kategoride (20 yaş altı ve 20 yaş üstü) gerçekleşti.

NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

26 Haziran Pazar

ÖDÜL TÖRENİ

Açıklama: Kent tarihine iz bırakan değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi, 26 Haziran 1982 yılında hayatını kaybeden merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısına Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle öykü yarışması düzenledi. Öykü yarışmasında ödül almaya hak kazanan isimler düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

İBB MEHTERANI KONSERİ ve KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ

25 Haziran Cumartesi

KONSER

Açıklama: İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı Konseri Seka Park’ta gerçekleşti.

SOLO TÜRK GÖSTERİSİ

25 Haziran Cumartesi

GÖSTERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı SOLOTÜRK ekibini İzmit’e getirdi. SOLOTÜRK 25 Haziran Cumartesi günü Sekapark’ta gösteri uçuşunu gerçekleştirdi. Vatandaşlar, İzmit’in kurtuluş coşkusuna ortak olan SOLOTÜRK’ün eşsiz gösterisini heyecanla izledi.

İZMİT KİTAP GÜNLERİ

24 – 25 – 26 Haziran 2022

FUAR

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen “İzmit Kitap Günleri” 24-25-26 Haziran tarihlerinde İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Etkinlikte yerel şairler, yazarlar ve yayınevleri yer alırken üç gün boyunca söyleşiler, imza günleri ve müzik dinletileri vatandaşlarla buluştu.

“KAYIP ROMA BAŞKENTİ NİKOMEDİA’NIN RENKLİ RÖLYEFLERİ“

10 Haziran Cuma

LANSMAN

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle kurulan Nikomedia Kazıları İzmit Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı Lansmanı ile “Kayıp Roma Başkenti Nikomedia’nın Renkli Rölyefleri” adlı kitabın tanıtımı 10 Haziran’da Kocaeli Arkeoloji Müzesi’nde yapıldı. Programda Nikomedia’nın renkli rölyefleri ilk kez görücüye çıktı.

İZMİT BELEDİYESİ KİRAZ ŞENLİĞİ

8 Haziran Çarşamba

FESTİVAL

Açıklama: Arızlı, Kulfallı, Kabaoğlu ve Akpınar Mahallelerinde üretilen kirazlar Kuruçeşme Mahallesi Kapalı Pazar Alanında gerçekleşen Kiraz Şenliği ile vatandaşlarla buluştu. Bölgede mevsim itibariyle yetişen dört kiraz cinsi arasında yapılacak kiraz yarışması ile en güzel kirazı üreten üreticiler ödüllendirildi. Yarışmanın yanı sıra program boyunca birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirildi.

İZMEK YIL SONU SERGİ VE DEFİLESİ

8 – 9 – 10 Haziran 2022

SERGİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (İZMEK) öğrencileri tarafından yıl boyunca emek vererek ortaya çıkarttıkları ürünlerin sergilenediği “İZMEK Yıl Sonu Sergi ve Defilesi” etkinliği 8 – 9 – 10 Haziran 2022 günlerinde Dolphin AVM Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE YAZA MERHABA ETKİNLİĞİ

5 Haziran Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Davuldere Barajı çevresinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikle çevre temizliği konusunda farkındalık yaratarak yaza merhaba dedik.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

KONSER

Açıklama: 19 Mayıs Perşembe günü birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

GENEL ETKİNLİK PROGRAMI

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu tüm İzmitlilerle büyük bir heyecanla kutlandı. Birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

18 Mayıs Çarşamba

BOWLING TURNUVASI

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

15 Mayıs Pazar

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

14 Mayıs Cumartesi

BİSİKLET TURU

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutladı.

“19 MAYIS RUHU VE İZMİT“ SİNAN MEYDAN KONFERANSI

11 Mayıs Çarşamba

KONFERANS

Açıklama: Tarihçi yazar Sinan Meydan İzmit Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi, İzmit Kent Konseyi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortaklığında düzenlenen konferansta İzmitlilerle buluştu.

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

10 – 11 – 12 Mayıs 2022

Açıklama: İzmit Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle üç gün sürecek bir farkındalık programına imza attı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ve İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne bağlı derneklerle işbirliği içerisinde yürütülen program 10-11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Farkındalık programı kapsamında toplumun bilinç düzeyinin arttırılmasına yönelik birçok etkinlik gerçekleştirildi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

7 Mayıs 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesinin üç gün boyunca Mecidiye Köyü, Bayraktar Köyü ve Balkan Dernekleri Yerleşkesinde düzenlediği şenliklerle kentte oluşturduğu Hıdırellez coşkusu, Kocaeli Kent Konseyi’nin Balören Köyü’nde düzenlediği etkinlikle devam etti. Çeşitli etkinliklerle bayram havasında kutlanan şenlikte Başkan Hürriyet, vatandaşlarla kucaklaşarak Hıdırellez coşkularına ortak oldu.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinliklerin ikinci gününde yöresel yemeklerin ikramı, “Sahne İzmit” halk dansları gösterisi ve Gül Özgüner Altın konseri ile vatandaşlara keyifli bir Hıdırellez akşamı yaşatıldı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen baharın ve umudun müjdecisi, bolluğun ve bereketin simgesi Hıdırellez etkinlikleri bugün Bayraktar Köyü’nde büyük bir coşkuyla devam etti. Büyük bir kalabalığın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler protokol konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından lokma duası ve dağıtımı gerçekleştirildi. Gün boyu birbirinden güzel konserlerin ve etkinliklerin gerçekleştiği Hıdırellez şenliğinde vatandaşlar baharı coşkuyla kutladı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinlikler kapsamında MAP Hoytag Halk Oyunları gösterisi, dilek ateşinin yakılması ve Türk Halk Müziği Korosu konseri düzenlendi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Mecidiye, Balören, Bayraktar muhtarlarının katkılarıyla organize edilen Hıdırellez etkinlikleri ilk gününde Mecidiye Köyü’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

28 Nisan 2022, Perşembe

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

HALK İFTARI

24 Nisan 2022, Pazar

Açıklama: 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü’ne özel düzenlenen ve İzmit Belediyesi aşevinde hazırlanan yemeklerin masalarda yerini aldığı programda vatandaşları o eski Ramazanlara geri götürdük.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde çocuklar gün boyu gönüllerince eğlendiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

21 – 22 Nisan 2022, Perşembe ve Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR ÇOCUK KOROSU

22 Nisan 2022, Cuma

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle müziğe ilgi duyan çocuklar için hayata geçirilen Çocuk Korosunda çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Çınar Çocuk Evi’nde eğitim gören 63 öğrenci Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne aldılar.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerini 23 Eylül Cuma Günü Akşener’in katılımıyla açacak

Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi 23 Eylül Cuma günü saat 17.00’de hizmete açılıyor. Başkan Hürriyet’in büyük önem verdiği spor tesisinin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılım sağlayacak. Gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak’ta yer alan (Kaymakamlık arkası) Nihat Gürer Spor Tesisinin açılışına tüm İzmitliler davetlidir.

Açıklama: Vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni sosyal yaşam alanları sunmaya devam eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiği İzmit Lavanta Parkı ve içerisinde yer alan Gülümse Kafe Lavanta’yı 5 Ağustos Cuma günü İzmitlilerin hizmetine açtı.

İZMİT UNUTMAZ PERŞEMBE SİNEMALARI

4 Ağustos Perşembe

AÇIK SİNEMA

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen İzmit Unutmaz programları kapsamında Perşembe Sinemaları düzenlendi. Ağustos ayı boyunca devam eden sinema geceleri ile İzmit’te yaz akşamları rengârenk geçti.

BİZİM KÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

31 Temmuz Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Bizim Köy Doğa Yürüyüşü projesi her ay başka bir köyde devam ediyor. Köylerin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında Temmuz ayında doğa tutkunları Üçgaziler Köyü’nde yürüyüş yaptı. 6,5 kilometre yürüyüş yapan doğa tutkunları hem doğa içerisinde keyifli bir gün geçirdi hem de Üçgaziler Köyü’nü tanımış oldu.

ŞHT. PİLOT ÜST. KADİR HASAN TANRIVERDİ PARKI AÇILIŞI

22 Temmuz Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: Turgut Mahallesi’nde gerçekleştirdiği incelemelerde bölgede ikamet eden çocukların park talebine kayıtsız kalmayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vakit kaybetmeden bölgede park yapımı için çalışmaları başlatmıştı. Kısa süre içerisinde parkın yapımı için Sıla Sokak’ta çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların ve bölge sakinlerinin park yapılmasını istediği alanda eğimin fazla olması sebebiyle oluşan tüm zorluklara rağmen parkı tamamladı.

Çalışmalar neticesinde oluşturulan park alanına birbirinden farklı oyun grupları ve bölge sakinlerinin rahatlıkla vakit geçirebilecekleri oturma alanları yerleştirildi. Bölgeye değer katacak parka da Şehit Polis Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi’nin ismi verildi.

KIZARMIŞ DONDURMA TADIM ETKİNLİĞİ

21 Temmuz Perşembe

KOKTEYL

Açıklama: Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleri, ferah ortamı ve güler yüzlü personelleriyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İzmit Belediyesi Sosyal Tesisi Gülümse Kafe’nin menüsüne yeni ürünler eklenmeye devam ediyor. Hizmet yelpazesine ızgara köfteyi ekleyen Gülümse Kafe son olarak menüsüne kızarmış dondurmayı ekledi. Yahya Kaptan Mahallesi Sarı Mimoza Caddesi’nde hizmet veren Gülümse Kafe’de Kızarmış Dondurma Tadım Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, dışı sıcak içi soğuk servis edilen kızarmış dondurmaların tadına bakıldı.

 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, Kurban Bayramının ikinci gününde Halk Bayramlaşması etkinliği düzenledi. Dolu dolu geçen bayramlaşma programı kapsamında tüm gün çeşitli etkinlikler ve ikramlar yapıldı. Etkinlikte İzmit Kent Orkestrası İzmitlilere müzik ziyafeti sundu.

 
 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kurtuluş kutlamalarının finali Hüsnü Şenlendirici ile yapıldı. İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ile 28 Haziran saat Salı günü 20.30’da Kent Meydanı’nda sahneye çıkan Şenlendirici, klarnetini adeta konuşturarak İzmitlilere büyüleyici bir dinleti sundu.

BİR ŞEHRİN HİKAYESİ

27 Haziran Pazartesi

TİYATRAL DANS GÖSTERİSİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu 27 Haziran Pazartesi günü saat 21.00’de ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 155 dansçının sahne aladığı, 285 kostümün kullanıldığı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırıldı. Gösteri ile vatandaşlar yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülendi.

AKŞAM SEFASI

27 Haziran Pazartesi

TİYATRO

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında İzmit Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü öğrencileri seyirci ile buluştu. 27 Mart Tiyatro Haftası etkinliklerinde ilk oyunlarını sergileyerek vatandaşların beğenisini kazanan kursiyerler, bu kez kurtuluş etkinliklerinde sahne aldı.

3. GELENEKSEL ÇINAR YELKEN YARIŞLARI

27 – 28 Haziran 2022

YARIŞMA

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Geleneksel Çınar Yelken Yarışları düzenlenecek. İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yelken Federasyonu İl Temsilciliği ve İzmit Yelken Kulübü ortaklığında organize edilen Geleneksel Çınar Yelken Yarışları, 27-28 Haziran tarihlerinde İzmit Yelken Kulübü’nde gerçekleşti. Kurtuluş için İzmit Körfez’ine yelken açan deniz tutkunları 2 gün boyunca kıyasıya yarıştı.

KURTULUŞ KUPASI AYAK TENİSİ TURNUVASI

26 Haziran Pazar

TURNUVA

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönemi şerefine Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası düzenledi. Spor İşleri Müdürlüğü ve Ayak Tenisi Federasyonu ortaklığında Cephanelik Spor Tesislerinde organize edilen Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası 2 kategoride (20 yaş altı ve 20 yaş üstü) gerçekleşti.

NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

26 Haziran Pazar

ÖDÜL TÖRENİ

Açıklama: Kent tarihine iz bırakan değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi, 26 Haziran 1982 yılında hayatını kaybeden merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısına Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle öykü yarışması düzenledi. Öykü yarışmasında ödül almaya hak kazanan isimler düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

İBB MEHTERANI KONSERİ ve KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ

25 Haziran Cumartesi

KONSER

Açıklama: İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı Konseri Seka Park’ta gerçekleşti.

SOLO TÜRK GÖSTERİSİ

25 Haziran Cumartesi

GÖSTERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı SOLOTÜRK ekibini İzmit’e getirdi. SOLOTÜRK 25 Haziran Cumartesi günü Sekapark’ta gösteri uçuşunu gerçekleştirdi. Vatandaşlar, İzmit’in kurtuluş coşkusuna ortak olan SOLOTÜRK’ün eşsiz gösterisini heyecanla izledi.

İZMİT KİTAP GÜNLERİ

24 – 25 – 26 Haziran 2022

FUAR

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen “İzmit Kitap Günleri” 24-25-26 Haziran tarihlerinde İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Etkinlikte yerel şairler, yazarlar ve yayınevleri yer alırken üç gün boyunca söyleşiler, imza günleri ve müzik dinletileri vatandaşlarla buluştu.

“KAYIP ROMA BAŞKENTİ NİKOMEDİA’NIN RENKLİ RÖLYEFLERİ“

10 Haziran Cuma

LANSMAN

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle kurulan Nikomedia Kazıları İzmit Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı Lansmanı ile “Kayıp Roma Başkenti Nikomedia’nın Renkli Rölyefleri” adlı kitabın tanıtımı 10 Haziran’da Kocaeli Arkeoloji Müzesi’nde yapıldı. Programda Nikomedia’nın renkli rölyefleri ilk kez görücüye çıktı.

İZMİT BELEDİYESİ KİRAZ ŞENLİĞİ

8 Haziran Çarşamba

FESTİVAL

Açıklama: Arızlı, Kulfallı, Kabaoğlu ve Akpınar Mahallelerinde üretilen kirazlar Kuruçeşme Mahallesi Kapalı Pazar Alanında gerçekleşen Kiraz Şenliği ile vatandaşlarla buluştu. Bölgede mevsim itibariyle yetişen dört kiraz cinsi arasında yapılacak kiraz yarışması ile en güzel kirazı üreten üreticiler ödüllendirildi. Yarışmanın yanı sıra program boyunca birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirildi.

İZMEK YIL SONU SERGİ VE DEFİLESİ

8 – 9 – 10 Haziran 2022

SERGİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (İZMEK) öğrencileri tarafından yıl boyunca emek vererek ortaya çıkarttıkları ürünlerin sergilenediği “İZMEK Yıl Sonu Sergi ve Defilesi” etkinliği 8 – 9 – 10 Haziran 2022 günlerinde Dolphin AVM Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE YAZA MERHABA ETKİNLİĞİ

5 Haziran Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Davuldere Barajı çevresinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikle çevre temizliği konusunda farkındalık yaratarak yaza merhaba dedik.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

KONSER

Açıklama: 19 Mayıs Perşembe günü birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

GENEL ETKİNLİK PROGRAMI

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu tüm İzmitlilerle büyük bir heyecanla kutlandı. Birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

18 Mayıs Çarşamba

BOWLING TURNUVASI

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

15 Mayıs Pazar

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

14 Mayıs Cumartesi

BİSİKLET TURU

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutladı.

“19 MAYIS RUHU VE İZMİT“ SİNAN MEYDAN KONFERANSI

11 Mayıs Çarşamba

KONFERANS

Açıklama: Tarihçi yazar Sinan Meydan İzmit Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi, İzmit Kent Konseyi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortaklığında düzenlenen konferansta İzmitlilerle buluştu.

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

10 – 11 – 12 Mayıs 2022

Açıklama: İzmit Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle üç gün sürecek bir farkındalık programına imza attı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ve İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne bağlı derneklerle işbirliği içerisinde yürütülen program 10-11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Farkındalık programı kapsamında toplumun bilinç düzeyinin arttırılmasına yönelik birçok etkinlik gerçekleştirildi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

7 Mayıs 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesinin üç gün boyunca Mecidiye Köyü, Bayraktar Köyü ve Balkan Dernekleri Yerleşkesinde düzenlediği şenliklerle kentte oluşturduğu Hıdırellez coşkusu, Kocaeli Kent Konseyi’nin Balören Köyü’nde düzenlediği etkinlikle devam etti. Çeşitli etkinliklerle bayram havasında kutlanan şenlikte Başkan Hürriyet, vatandaşlarla kucaklaşarak Hıdırellez coşkularına ortak oldu.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinliklerin ikinci gününde yöresel yemeklerin ikramı, “Sahne İzmit” halk dansları gösterisi ve Gül Özgüner Altın konseri ile vatandaşlara keyifli bir Hıdırellez akşamı yaşatıldı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen baharın ve umudun müjdecisi, bolluğun ve bereketin simgesi Hıdırellez etkinlikleri bugün Bayraktar Köyü’nde büyük bir coşkuyla devam etti. Büyük bir kalabalığın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler protokol konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından lokma duası ve dağıtımı gerçekleştirildi. Gün boyu birbirinden güzel konserlerin ve etkinliklerin gerçekleştiği Hıdırellez şenliğinde vatandaşlar baharı coşkuyla kutladı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinlikler kapsamında MAP Hoytag Halk Oyunları gösterisi, dilek ateşinin yakılması ve Türk Halk Müziği Korosu konseri düzenlendi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Mecidiye, Balören, Bayraktar muhtarlarının katkılarıyla organize edilen Hıdırellez etkinlikleri ilk gününde Mecidiye Köyü’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

28 Nisan 2022, Perşembe

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

HALK İFTARI

24 Nisan 2022, Pazar

Açıklama: 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü’ne özel düzenlenen ve İzmit Belediyesi aşevinde hazırlanan yemeklerin masalarda yerini aldığı programda vatandaşları o eski Ramazanlara geri götürdük.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde çocuklar gün boyu gönüllerince eğlendiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

21 – 22 Nisan 2022, Perşembe ve Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR ÇOCUK KOROSU

22 Nisan 2022, Cuma

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle müziğe ilgi duyan çocuklar için hayata geçirilen Çocuk Korosunda çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Çınar Çocuk Evi’nde eğitim gören 63 öğrenci Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne aldılar.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerini 23 Eylül Cuma Günü Akşener’in katılımıyla açacak

Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi 23 Eylül Cuma günü saat 17.00’de hizmete açılıyor. Başkan Hürriyet’in büyük önem verdiği spor tesisinin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılım sağlayacak. Gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak’ta yer alan (Kaymakamlık arkası) Nihat Gürer Spor Tesisinin açılışına tüm İzmitliler davetlidir.

Açıklama: Vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni sosyal yaşam alanları sunmaya devam eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiği İzmit Lavanta Parkı ve içerisinde yer alan Gülümse Kafe Lavanta’yı 5 Ağustos Cuma günü İzmitlilerin hizmetine açtı.

İZMİT UNUTMAZ PERŞEMBE SİNEMALARI

4 Ağustos Perşembe

AÇIK SİNEMA

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen İzmit Unutmaz programları kapsamında Perşembe Sinemaları düzenlendi. Ağustos ayı boyunca devam eden sinema geceleri ile İzmit’te yaz akşamları rengârenk geçti.

BİZİM KÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

31 Temmuz Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Bizim Köy Doğa Yürüyüşü projesi her ay başka bir köyde devam ediyor. Köylerin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında Temmuz ayında doğa tutkunları Üçgaziler Köyü’nde yürüyüş yaptı. 6,5 kilometre yürüyüş yapan doğa tutkunları hem doğa içerisinde keyifli bir gün geçirdi hem de Üçgaziler Köyü’nü tanımış oldu.

ŞHT. PİLOT ÜST. KADİR HASAN TANRIVERDİ PARKI AÇILIŞI

22 Temmuz Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: Turgut Mahallesi’nde gerçekleştirdiği incelemelerde bölgede ikamet eden çocukların park talebine kayıtsız kalmayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vakit kaybetmeden bölgede park yapımı için çalışmaları başlatmıştı. Kısa süre içerisinde parkın yapımı için Sıla Sokak’ta çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların ve bölge sakinlerinin park yapılmasını istediği alanda eğimin fazla olması sebebiyle oluşan tüm zorluklara rağmen parkı tamamladı.

Çalışmalar neticesinde oluşturulan park alanına birbirinden farklı oyun grupları ve bölge sakinlerinin rahatlıkla vakit geçirebilecekleri oturma alanları yerleştirildi. Bölgeye değer katacak parka da Şehit Polis Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi’nin ismi verildi.

KIZARMIŞ DONDURMA TADIM ETKİNLİĞİ

21 Temmuz Perşembe

KOKTEYL

Açıklama: Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleri, ferah ortamı ve güler yüzlü personelleriyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İzmit Belediyesi Sosyal Tesisi Gülümse Kafe’nin menüsüne yeni ürünler eklenmeye devam ediyor. Hizmet yelpazesine ızgara köfteyi ekleyen Gülümse Kafe son olarak menüsüne kızarmış dondurmayı ekledi. Yahya Kaptan Mahallesi Sarı Mimoza Caddesi’nde hizmet veren Gülümse Kafe’de Kızarmış Dondurma Tadım Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, dışı sıcak içi soğuk servis edilen kızarmış dondurmaların tadına bakıldı.

 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, Kurban Bayramının ikinci gününde Halk Bayramlaşması etkinliği düzenledi. Dolu dolu geçen bayramlaşma programı kapsamında tüm gün çeşitli etkinlikler ve ikramlar yapıldı. Etkinlikte İzmit Kent Orkestrası İzmitlilere müzik ziyafeti sundu.

 
 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kurtuluş kutlamalarının finali Hüsnü Şenlendirici ile yapıldı. İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ile 28 Haziran saat Salı günü 20.30’da Kent Meydanı’nda sahneye çıkan Şenlendirici, klarnetini adeta konuşturarak İzmitlilere büyüleyici bir dinleti sundu.

BİR ŞEHRİN HİKAYESİ

27 Haziran Pazartesi

TİYATRAL DANS GÖSTERİSİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu 27 Haziran Pazartesi günü saat 21.00’de ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 155 dansçının sahne aladığı, 285 kostümün kullanıldığı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırıldı. Gösteri ile vatandaşlar yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülendi.

AKŞAM SEFASI

27 Haziran Pazartesi

TİYATRO

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında İzmit Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü öğrencileri seyirci ile buluştu. 27 Mart Tiyatro Haftası etkinliklerinde ilk oyunlarını sergileyerek vatandaşların beğenisini kazanan kursiyerler, bu kez kurtuluş etkinliklerinde sahne aldı.

3. GELENEKSEL ÇINAR YELKEN YARIŞLARI

27 – 28 Haziran 2022

YARIŞMA

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Geleneksel Çınar Yelken Yarışları düzenlenecek. İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yelken Federasyonu İl Temsilciliği ve İzmit Yelken Kulübü ortaklığında organize edilen Geleneksel Çınar Yelken Yarışları, 27-28 Haziran tarihlerinde İzmit Yelken Kulübü’nde gerçekleşti. Kurtuluş için İzmit Körfez’ine yelken açan deniz tutkunları 2 gün boyunca kıyasıya yarıştı.

KURTULUŞ KUPASI AYAK TENİSİ TURNUVASI

26 Haziran Pazar

TURNUVA

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönemi şerefine Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası düzenledi. Spor İşleri Müdürlüğü ve Ayak Tenisi Federasyonu ortaklığında Cephanelik Spor Tesislerinde organize edilen Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası 2 kategoride (20 yaş altı ve 20 yaş üstü) gerçekleşti.

NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

26 Haziran Pazar

ÖDÜL TÖRENİ

Açıklama: Kent tarihine iz bırakan değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi, 26 Haziran 1982 yılında hayatını kaybeden merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısına Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle öykü yarışması düzenledi. Öykü yarışmasında ödül almaya hak kazanan isimler düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

İBB MEHTERANI KONSERİ ve KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ

25 Haziran Cumartesi

KONSER

Açıklama: İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı Konseri Seka Park’ta gerçekleşti.

SOLO TÜRK GÖSTERİSİ

25 Haziran Cumartesi

GÖSTERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı SOLOTÜRK ekibini İzmit’e getirdi. SOLOTÜRK 25 Haziran Cumartesi günü Sekapark’ta gösteri uçuşunu gerçekleştirdi. Vatandaşlar, İzmit’in kurtuluş coşkusuna ortak olan SOLOTÜRK’ün eşsiz gösterisini heyecanla izledi.

İZMİT KİTAP GÜNLERİ

24 – 25 – 26 Haziran 2022

FUAR

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen “İzmit Kitap Günleri” 24-25-26 Haziran tarihlerinde İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Etkinlikte yerel şairler, yazarlar ve yayınevleri yer alırken üç gün boyunca söyleşiler, imza günleri ve müzik dinletileri vatandaşlarla buluştu.

“KAYIP ROMA BAŞKENTİ NİKOMEDİA’NIN RENKLİ RÖLYEFLERİ“

10 Haziran Cuma

LANSMAN

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle kurulan Nikomedia Kazıları İzmit Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı Lansmanı ile “Kayıp Roma Başkenti Nikomedia’nın Renkli Rölyefleri” adlı kitabın tanıtımı 10 Haziran’da Kocaeli Arkeoloji Müzesi’nde yapıldı. Programda Nikomedia’nın renkli rölyefleri ilk kez görücüye çıktı.

İZMİT BELEDİYESİ KİRAZ ŞENLİĞİ

8 Haziran Çarşamba

FESTİVAL

Açıklama: Arızlı, Kulfallı, Kabaoğlu ve Akpınar Mahallelerinde üretilen kirazlar Kuruçeşme Mahallesi Kapalı Pazar Alanında gerçekleşen Kiraz Şenliği ile vatandaşlarla buluştu. Bölgede mevsim itibariyle yetişen dört kiraz cinsi arasında yapılacak kiraz yarışması ile en güzel kirazı üreten üreticiler ödüllendirildi. Yarışmanın yanı sıra program boyunca birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirildi.

İZMEK YIL SONU SERGİ VE DEFİLESİ

8 – 9 – 10 Haziran 2022

SERGİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (İZMEK) öğrencileri tarafından yıl boyunca emek vererek ortaya çıkarttıkları ürünlerin sergilenediği “İZMEK Yıl Sonu Sergi ve Defilesi” etkinliği 8 – 9 – 10 Haziran 2022 günlerinde Dolphin AVM Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE YAZA MERHABA ETKİNLİĞİ

5 Haziran Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Davuldere Barajı çevresinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikle çevre temizliği konusunda farkındalık yaratarak yaza merhaba dedik.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

KONSER

Açıklama: 19 Mayıs Perşembe günü birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

GENEL ETKİNLİK PROGRAMI

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu tüm İzmitlilerle büyük bir heyecanla kutlandı. Birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

18 Mayıs Çarşamba

BOWLING TURNUVASI

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

15 Mayıs Pazar

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

14 Mayıs Cumartesi

BİSİKLET TURU

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutladı.

“19 MAYIS RUHU VE İZMİT“ SİNAN MEYDAN KONFERANSI

11 Mayıs Çarşamba

KONFERANS

Açıklama: Tarihçi yazar Sinan Meydan İzmit Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi, İzmit Kent Konseyi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortaklığında düzenlenen konferansta İzmitlilerle buluştu.

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

10 – 11 – 12 Mayıs 2022

Açıklama: İzmit Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle üç gün sürecek bir farkındalık programına imza attı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ve İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne bağlı derneklerle işbirliği içerisinde yürütülen program 10-11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Farkındalık programı kapsamında toplumun bilinç düzeyinin arttırılmasına yönelik birçok etkinlik gerçekleştirildi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

7 Mayıs 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesinin üç gün boyunca Mecidiye Köyü, Bayraktar Köyü ve Balkan Dernekleri Yerleşkesinde düzenlediği şenliklerle kentte oluşturduğu Hıdırellez coşkusu, Kocaeli Kent Konseyi’nin Balören Köyü’nde düzenlediği etkinlikle devam etti. Çeşitli etkinliklerle bayram havasında kutlanan şenlikte Başkan Hürriyet, vatandaşlarla kucaklaşarak Hıdırellez coşkularına ortak oldu.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinliklerin ikinci gününde yöresel yemeklerin ikramı, “Sahne İzmit” halk dansları gösterisi ve Gül Özgüner Altın konseri ile vatandaşlara keyifli bir Hıdırellez akşamı yaşatıldı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen baharın ve umudun müjdecisi, bolluğun ve bereketin simgesi Hıdırellez etkinlikleri bugün Bayraktar Köyü’nde büyük bir coşkuyla devam etti. Büyük bir kalabalığın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler protokol konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından lokma duası ve dağıtımı gerçekleştirildi. Gün boyu birbirinden güzel konserlerin ve etkinliklerin gerçekleştiği Hıdırellez şenliğinde vatandaşlar baharı coşkuyla kutladı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinlikler kapsamında MAP Hoytag Halk Oyunları gösterisi, dilek ateşinin yakılması ve Türk Halk Müziği Korosu konseri düzenlendi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Mecidiye, Balören, Bayraktar muhtarlarının katkılarıyla organize edilen Hıdırellez etkinlikleri ilk gününde Mecidiye Köyü’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

28 Nisan 2022, Perşembe

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

HALK İFTARI

24 Nisan 2022, Pazar

Açıklama: 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü’ne özel düzenlenen ve İzmit Belediyesi aşevinde hazırlanan yemeklerin masalarda yerini aldığı programda vatandaşları o eski Ramazanlara geri götürdük.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde çocuklar gün boyu gönüllerince eğlendiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

21 – 22 Nisan 2022, Perşembe ve Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR ÇOCUK KOROSU

22 Nisan 2022, Cuma

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle müziğe ilgi duyan çocuklar için hayata geçirilen Çocuk Korosunda çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Çınar Çocuk Evi’nde eğitim gören 63 öğrenci Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne aldılar.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerini 23 Eylül Cuma Günü Akşener’in katılımıyla açacak

Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi 23 Eylül Cuma günü saat 17.00’de hizmete açılıyor. Başkan Hürriyet’in büyük önem verdiği spor tesisinin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılım sağlayacak. Gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak’ta yer alan (Kaymakamlık arkası) Nihat Gürer Spor Tesisinin açılışına tüm İzmitliler davetlidir.

Açıklama: Vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni sosyal yaşam alanları sunmaya devam eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiği İzmit Lavanta Parkı ve içerisinde yer alan Gülümse Kafe Lavanta’yı 5 Ağustos Cuma günü İzmitlilerin hizmetine açtı.

İZMİT UNUTMAZ PERŞEMBE SİNEMALARI

4 Ağustos Perşembe

AÇIK SİNEMA

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen İzmit Unutmaz programları kapsamında Perşembe Sinemaları düzenlendi. Ağustos ayı boyunca devam eden sinema geceleri ile İzmit’te yaz akşamları rengârenk geçti.

BİZİM KÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

31 Temmuz Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Bizim Köy Doğa Yürüyüşü projesi her ay başka bir köyde devam ediyor. Köylerin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında Temmuz ayında doğa tutkunları Üçgaziler Köyü’nde yürüyüş yaptı. 6,5 kilometre yürüyüş yapan doğa tutkunları hem doğa içerisinde keyifli bir gün geçirdi hem de Üçgaziler Köyü’nü tanımış oldu.

ŞHT. PİLOT ÜST. KADİR HASAN TANRIVERDİ PARKI AÇILIŞI

22 Temmuz Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: Turgut Mahallesi’nde gerçekleştirdiği incelemelerde bölgede ikamet eden çocukların park talebine kayıtsız kalmayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vakit kaybetmeden bölgede park yapımı için çalışmaları başlatmıştı. Kısa süre içerisinde parkın yapımı için Sıla Sokak’ta çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların ve bölge sakinlerinin park yapılmasını istediği alanda eğimin fazla olması sebebiyle oluşan tüm zorluklara rağmen parkı tamamladı.

Çalışmalar neticesinde oluşturulan park alanına birbirinden farklı oyun grupları ve bölge sakinlerinin rahatlıkla vakit geçirebilecekleri oturma alanları yerleştirildi. Bölgeye değer katacak parka da Şehit Polis Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi’nin ismi verildi.

KIZARMIŞ DONDURMA TADIM ETKİNLİĞİ

21 Temmuz Perşembe

KOKTEYL

Açıklama: Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleri, ferah ortamı ve güler yüzlü personelleriyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İzmit Belediyesi Sosyal Tesisi Gülümse Kafe’nin menüsüne yeni ürünler eklenmeye devam ediyor. Hizmet yelpazesine ızgara köfteyi ekleyen Gülümse Kafe son olarak menüsüne kızarmış dondurmayı ekledi. Yahya Kaptan Mahallesi Sarı Mimoza Caddesi’nde hizmet veren Gülümse Kafe’de Kızarmış Dondurma Tadım Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, dışı sıcak içi soğuk servis edilen kızarmış dondurmaların tadına bakıldı.

 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, Kurban Bayramının ikinci gününde Halk Bayramlaşması etkinliği düzenledi. Dolu dolu geçen bayramlaşma programı kapsamında tüm gün çeşitli etkinlikler ve ikramlar yapıldı. Etkinlikte İzmit Kent Orkestrası İzmitlilere müzik ziyafeti sundu.

 
 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kurtuluş kutlamalarının finali Hüsnü Şenlendirici ile yapıldı. İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ile 28 Haziran saat Salı günü 20.30’da Kent Meydanı’nda sahneye çıkan Şenlendirici, klarnetini adeta konuşturarak İzmitlilere büyüleyici bir dinleti sundu.

BİR ŞEHRİN HİKAYESİ

27 Haziran Pazartesi

TİYATRAL DANS GÖSTERİSİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu 27 Haziran Pazartesi günü saat 21.00’de ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 155 dansçının sahne aladığı, 285 kostümün kullanıldığı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırıldı. Gösteri ile vatandaşlar yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülendi.

AKŞAM SEFASI

27 Haziran Pazartesi

TİYATRO

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında İzmit Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü öğrencileri seyirci ile buluştu. 27 Mart Tiyatro Haftası etkinliklerinde ilk oyunlarını sergileyerek vatandaşların beğenisini kazanan kursiyerler, bu kez kurtuluş etkinliklerinde sahne aldı.

3. GELENEKSEL ÇINAR YELKEN YARIŞLARI

27 – 28 Haziran 2022

YARIŞMA

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Geleneksel Çınar Yelken Yarışları düzenlenecek. İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yelken Federasyonu İl Temsilciliği ve İzmit Yelken Kulübü ortaklığında organize edilen Geleneksel Çınar Yelken Yarışları, 27-28 Haziran tarihlerinde İzmit Yelken Kulübü’nde gerçekleşti. Kurtuluş için İzmit Körfez’ine yelken açan deniz tutkunları 2 gün boyunca kıyasıya yarıştı.

KURTULUŞ KUPASI AYAK TENİSİ TURNUVASI

26 Haziran Pazar

TURNUVA

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönemi şerefine Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası düzenledi. Spor İşleri Müdürlüğü ve Ayak Tenisi Federasyonu ortaklığında Cephanelik Spor Tesislerinde organize edilen Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası 2 kategoride (20 yaş altı ve 20 yaş üstü) gerçekleşti.

NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

26 Haziran Pazar

ÖDÜL TÖRENİ

Açıklama: Kent tarihine iz bırakan değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi, 26 Haziran 1982 yılında hayatını kaybeden merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısına Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle öykü yarışması düzenledi. Öykü yarışmasında ödül almaya hak kazanan isimler düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

İBB MEHTERANI KONSERİ ve KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ

25 Haziran Cumartesi

KONSER

Açıklama: İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı Konseri Seka Park’ta gerçekleşti.

SOLO TÜRK GÖSTERİSİ

25 Haziran Cumartesi

GÖSTERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı SOLOTÜRK ekibini İzmit’e getirdi. SOLOTÜRK 25 Haziran Cumartesi günü Sekapark’ta gösteri uçuşunu gerçekleştirdi. Vatandaşlar, İzmit’in kurtuluş coşkusuna ortak olan SOLOTÜRK’ün eşsiz gösterisini heyecanla izledi.

İZMİT KİTAP GÜNLERİ

24 – 25 – 26 Haziran 2022

FUAR

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen “İzmit Kitap Günleri” 24-25-26 Haziran tarihlerinde İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Etkinlikte yerel şairler, yazarlar ve yayınevleri yer alırken üç gün boyunca söyleşiler, imza günleri ve müzik dinletileri vatandaşlarla buluştu.

“KAYIP ROMA BAŞKENTİ NİKOMEDİA’NIN RENKLİ RÖLYEFLERİ“

10 Haziran Cuma

LANSMAN

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle kurulan Nikomedia Kazıları İzmit Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı Lansmanı ile “Kayıp Roma Başkenti Nikomedia’nın Renkli Rölyefleri” adlı kitabın tanıtımı 10 Haziran’da Kocaeli Arkeoloji Müzesi’nde yapıldı. Programda Nikomedia’nın renkli rölyefleri ilk kez görücüye çıktı.

İZMİT BELEDİYESİ KİRAZ ŞENLİĞİ

8 Haziran Çarşamba

FESTİVAL

Açıklama: Arızlı, Kulfallı, Kabaoğlu ve Akpınar Mahallelerinde üretilen kirazlar Kuruçeşme Mahallesi Kapalı Pazar Alanında gerçekleşen Kiraz Şenliği ile vatandaşlarla buluştu. Bölgede mevsim itibariyle yetişen dört kiraz cinsi arasında yapılacak kiraz yarışması ile en güzel kirazı üreten üreticiler ödüllendirildi. Yarışmanın yanı sıra program boyunca birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirildi.

İZMEK YIL SONU SERGİ VE DEFİLESİ

8 – 9 – 10 Haziran 2022

SERGİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (İZMEK) öğrencileri tarafından yıl boyunca emek vererek ortaya çıkarttıkları ürünlerin sergilenediği “İZMEK Yıl Sonu Sergi ve Defilesi” etkinliği 8 – 9 – 10 Haziran 2022 günlerinde Dolphin AVM Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE YAZA MERHABA ETKİNLİĞİ

5 Haziran Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Davuldere Barajı çevresinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikle çevre temizliği konusunda farkındalık yaratarak yaza merhaba dedik.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

KONSER

Açıklama: 19 Mayıs Perşembe günü birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

GENEL ETKİNLİK PROGRAMI

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu tüm İzmitlilerle büyük bir heyecanla kutlandı. Birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

18 Mayıs Çarşamba

BOWLING TURNUVASI

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

15 Mayıs Pazar

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

14 Mayıs Cumartesi

BİSİKLET TURU

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutladı.

“19 MAYIS RUHU VE İZMİT“ SİNAN MEYDAN KONFERANSI

11 Mayıs Çarşamba

KONFERANS

Açıklama: Tarihçi yazar Sinan Meydan İzmit Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi, İzmit Kent Konseyi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortaklığında düzenlenen konferansta İzmitlilerle buluştu.

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

10 – 11 – 12 Mayıs 2022

Açıklama: İzmit Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle üç gün sürecek bir farkındalık programına imza attı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ve İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne bağlı derneklerle işbirliği içerisinde yürütülen program 10-11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Farkındalık programı kapsamında toplumun bilinç düzeyinin arttırılmasına yönelik birçok etkinlik gerçekleştirildi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

7 Mayıs 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesinin üç gün boyunca Mecidiye Köyü, Bayraktar Köyü ve Balkan Dernekleri Yerleşkesinde düzenlediği şenliklerle kentte oluşturduğu Hıdırellez coşkusu, Kocaeli Kent Konseyi’nin Balören Köyü’nde düzenlediği etkinlikle devam etti. Çeşitli etkinliklerle bayram havasında kutlanan şenlikte Başkan Hürriyet, vatandaşlarla kucaklaşarak Hıdırellez coşkularına ortak oldu.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinliklerin ikinci gününde yöresel yemeklerin ikramı, “Sahne İzmit” halk dansları gösterisi ve Gül Özgüner Altın konseri ile vatandaşlara keyifli bir Hıdırellez akşamı yaşatıldı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen baharın ve umudun müjdecisi, bolluğun ve bereketin simgesi Hıdırellez etkinlikleri bugün Bayraktar Köyü’nde büyük bir coşkuyla devam etti. Büyük bir kalabalığın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler protokol konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından lokma duası ve dağıtımı gerçekleştirildi. Gün boyu birbirinden güzel konserlerin ve etkinliklerin gerçekleştiği Hıdırellez şenliğinde vatandaşlar baharı coşkuyla kutladı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinlikler kapsamında MAP Hoytag Halk Oyunları gösterisi, dilek ateşinin yakılması ve Türk Halk Müziği Korosu konseri düzenlendi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Mecidiye, Balören, Bayraktar muhtarlarının katkılarıyla organize edilen Hıdırellez etkinlikleri ilk gününde Mecidiye Köyü’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

28 Nisan 2022, Perşembe

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

HALK İFTARI

24 Nisan 2022, Pazar

Açıklama: 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü’ne özel düzenlenen ve İzmit Belediyesi aşevinde hazırlanan yemeklerin masalarda yerini aldığı programda vatandaşları o eski Ramazanlara geri götürdük.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde çocuklar gün boyu gönüllerince eğlendiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

21 – 22 Nisan 2022, Perşembe ve Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR ÇOCUK KOROSU

22 Nisan 2022, Cuma

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle müziğe ilgi duyan çocuklar için hayata geçirilen Çocuk Korosunda çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Çınar Çocuk Evi’nde eğitim gören 63 öğrenci Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne aldılar.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerini 23 Eylül Cuma Günü Akşener’in katılımıyla açacak

Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi 23 Eylül Cuma günü saat 17.00’de hizmete açılıyor. Başkan Hürriyet’in büyük önem verdiği spor tesisinin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılım sağlayacak. Gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak’ta yer alan (Kaymakamlık arkası) Nihat Gürer Spor Tesisinin açılışına tüm İzmitliler davetlidir.

Açıklama: Vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni sosyal yaşam alanları sunmaya devam eden İzmit Belediyesi, Çayırköy Mahallesi’nde hayata geçirdiği İzmit Lavanta Parkı ve içerisinde yer alan Gülümse Kafe Lavanta’yı 5 Ağustos Cuma günü İzmitlilerin hizmetine açtı.

İZMİT UNUTMAZ PERŞEMBE SİNEMALARI

4 Ağustos Perşembe

AÇIK SİNEMA

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen İzmit Unutmaz programları kapsamında Perşembe Sinemaları düzenlendi. Ağustos ayı boyunca devam eden sinema geceleri ile İzmit’te yaz akşamları rengârenk geçti.

BİZİM KÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

31 Temmuz Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen Bizim Köy Doğa Yürüyüşü projesi her ay başka bir köyde devam ediyor. Köylerin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla yürütülen proje kapsamında Temmuz ayında doğa tutkunları Üçgaziler Köyü’nde yürüyüş yaptı. 6,5 kilometre yürüyüş yapan doğa tutkunları hem doğa içerisinde keyifli bir gün geçirdi hem de Üçgaziler Köyü’nü tanımış oldu.

ŞHT. PİLOT ÜST. KADİR HASAN TANRIVERDİ PARKI AÇILIŞI

22 Temmuz Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: Turgut Mahallesi’nde gerçekleştirdiği incelemelerde bölgede ikamet eden çocukların park talebine kayıtsız kalmayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, vakit kaybetmeden bölgede park yapımı için çalışmaları başlatmıştı. Kısa süre içerisinde parkın yapımı için Sıla Sokak’ta çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çocukların ve bölge sakinlerinin park yapılmasını istediği alanda eğimin fazla olması sebebiyle oluşan tüm zorluklara rağmen parkı tamamladı.

Çalışmalar neticesinde oluşturulan park alanına birbirinden farklı oyun grupları ve bölge sakinlerinin rahatlıkla vakit geçirebilecekleri oturma alanları yerleştirildi. Bölgeye değer katacak parka da Şehit Polis Üsteğmen Kadir Hasan Tanrıverdi’nin ismi verildi.

KIZARMIŞ DONDURMA TADIM ETKİNLİĞİ

21 Temmuz Perşembe

KOKTEYL

Açıklama: Uygun fiyatlı, kaliteli ürünleri, ferah ortamı ve güler yüzlü personelleriyle vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İzmit Belediyesi Sosyal Tesisi Gülümse Kafe’nin menüsüne yeni ürünler eklenmeye devam ediyor. Hizmet yelpazesine ızgara köfteyi ekleyen Gülümse Kafe son olarak menüsüne kızarmış dondurmayı ekledi. Yahya Kaptan Mahallesi Sarı Mimoza Caddesi’nde hizmet veren Gülümse Kafe’de Kızarmış Dondurma Tadım Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, dışı sıcak içi soğuk servis edilen kızarmış dondurmaların tadına bakıldı.

 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, Kurban Bayramının ikinci gününde Halk Bayramlaşması etkinliği düzenledi. Dolu dolu geçen bayramlaşma programı kapsamında tüm gün çeşitli etkinlikler ve ikramlar yapıldı. Etkinlikte İzmit Kent Orkestrası İzmitlilere müzik ziyafeti sundu.

 
 

HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ ve İZMİT BELEDİYESİ KENT ORKESTRASI

28 Haziran Salı

DİNLETİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kurtuluş kutlamalarının finali Hüsnü Şenlendirici ile yapıldı. İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ile 28 Haziran saat Salı günü 20.30’da Kent Meydanı’nda sahneye çıkan Şenlendirici, klarnetini adeta konuşturarak İzmitlilere büyüleyici bir dinleti sundu.

BİR ŞEHRİN HİKAYESİ

27 Haziran Pazartesi

TİYATRAL DANS GÖSTERİSİ

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu 27 Haziran Pazartesi günü saat 21.00’de ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 155 dansçının sahne aladığı, 285 kostümün kullanıldığı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi’ adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırıldı. Gösteri ile vatandaşlar yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülendi.

AKŞAM SEFASI

27 Haziran Pazartesi

TİYATRO

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında İzmit Sanat Akademisi Tiyatro Bölümü öğrencileri seyirci ile buluştu. 27 Mart Tiyatro Haftası etkinliklerinde ilk oyunlarını sergileyerek vatandaşların beğenisini kazanan kursiyerler, bu kez kurtuluş etkinliklerinde sahne aldı.

3. GELENEKSEL ÇINAR YELKEN YARIŞLARI

27 – 28 Haziran 2022

YARIŞMA

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Geleneksel Çınar Yelken Yarışları düzenlenecek. İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, Yelken Federasyonu İl Temsilciliği ve İzmit Yelken Kulübü ortaklığında organize edilen Geleneksel Çınar Yelken Yarışları, 27-28 Haziran tarihlerinde İzmit Yelken Kulübü’nde gerçekleşti. Kurtuluş için İzmit Körfez’ine yelken açan deniz tutkunları 2 gün boyunca kıyasıya yarıştı.

KURTULUŞ KUPASI AYAK TENİSİ TURNUVASI

26 Haziran Pazar

TURNUVA

Açıklama: İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönemi şerefine Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası düzenledi. Spor İşleri Müdürlüğü ve Ayak Tenisi Federasyonu ortaklığında Cephanelik Spor Tesislerinde organize edilen Kurtuluş Kupası Ayak Tenisi Turnuvası 2 kategoride (20 yaş altı ve 20 yaş üstü) gerçekleşti.

NACİ GİRGİNSOY ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

26 Haziran Pazar

ÖDÜL TÖRENİ

Açıklama: Kent tarihine iz bırakan değerlere sahip çıkan İzmit Belediyesi, 26 Haziran 1982 yılında hayatını kaybeden merhum gazeteci, yazar Naci Girginsoy’un anısına Aydili Sanat Derneği işbirliğiyle öykü yarışması düzenledi. Öykü yarışmasında ödül almaya hak kazanan isimler düzenlenen törenle ödüllerine kavuştular.

İBB MEHTERANI KONSERİ ve KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ

25 Haziran Cumartesi

KONSER

Açıklama: İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı Konseri Seka Park’ta gerçekleşti.

SOLO TÜRK GÖSTERİSİ

25 Haziran Cumartesi

GÖSTERİ

Açıklama: İzmit Belediyesi, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı etkinlikleri kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı SOLOTÜRK ekibini İzmit’e getirdi. SOLOTÜRK 25 Haziran Cumartesi günü Sekapark’ta gösteri uçuşunu gerçekleştirdi. Vatandaşlar, İzmit’in kurtuluş coşkusuna ortak olan SOLOTÜRK’ün eşsiz gösterisini heyecanla izledi.

İZMİT KİTAP GÜNLERİ

24 – 25 – 26 Haziran 2022

FUAR

Açıklama: 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında organize edilen “İzmit Kitap Günleri” 24-25-26 Haziran tarihlerinde İzmit Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Etkinlikte yerel şairler, yazarlar ve yayınevleri yer alırken üç gün boyunca söyleşiler, imza günleri ve müzik dinletileri vatandaşlarla buluştu.

“KAYIP ROMA BAŞKENTİ NİKOMEDİA’NIN RENKLİ RÖLYEFLERİ“

10 Haziran Cuma

LANSMAN

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle kurulan Nikomedia Kazıları İzmit Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı Lansmanı ile “Kayıp Roma Başkenti Nikomedia’nın Renkli Rölyefleri” adlı kitabın tanıtımı 10 Haziran’da Kocaeli Arkeoloji Müzesi’nde yapıldı. Programda Nikomedia’nın renkli rölyefleri ilk kez görücüye çıktı.

İZMİT BELEDİYESİ KİRAZ ŞENLİĞİ

8 Haziran Çarşamba

FESTİVAL

Açıklama: Arızlı, Kulfallı, Kabaoğlu ve Akpınar Mahallelerinde üretilen kirazlar Kuruçeşme Mahallesi Kapalı Pazar Alanında gerçekleşen Kiraz Şenliği ile vatandaşlarla buluştu. Bölgede mevsim itibariyle yetişen dört kiraz cinsi arasında yapılacak kiraz yarışması ile en güzel kirazı üreten üreticiler ödüllendirildi. Yarışmanın yanı sıra program boyunca birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştirildi.

İZMEK YIL SONU SERGİ VE DEFİLESİ

8 – 9 – 10 Haziran 2022

SERGİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursu (İZMEK) öğrencileri tarafından yıl boyunca emek vererek ortaya çıkarttıkları ürünlerin sergilenediği “İZMEK Yıl Sonu Sergi ve Defilesi” etkinliği 8 – 9 – 10 Haziran 2022 günlerinde Dolphin AVM Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleşti.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE YAZA MERHABA ETKİNLİĞİ

5 Haziran Pazar

SPOR

Açıklama: İzmit Belediyesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Davuldere Barajı çevresinde gerçekleştirdiğimiz etkinlikle çevre temizliği konusunda farkındalık yaratarak yaza merhaba dedik.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

KONSER

Açıklama: 19 Mayıs Perşembe günü birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Perşembe

GENEL ETKİNLİK PROGRAMI

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Spor İşleri Müdürlüğü ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu tüm İzmitlilerle büyük bir heyecanla kutlandı. Birbirinden coşkulu etkinliklere imza atan İzmit Belediyesi, sevilen müzik grubu Athena konseri ile bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

18 Mayıs Çarşamba

BOWLING TURNUVASI

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

15 Mayıs Pazar

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutlamaya kutladı.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR HAFTASI

14 Mayıs Cumartesi

BİSİKLET TURU

Açıklama: İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası’nı bir dizi programla kutladı.

“19 MAYIS RUHU VE İZMİT“ SİNAN MEYDAN KONFERANSI

11 Mayıs Çarşamba

KONFERANS

Açıklama: Tarihçi yazar Sinan Meydan İzmit Belediyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmit Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi, İzmit Kent Konseyi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortaklığında düzenlenen konferansta İzmitlilerle buluştu.

ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

10 – 11 – 12 Mayıs 2022

Açıklama: İzmit Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle üç gün sürecek bir farkındalık programına imza attı. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan ve İzmit Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne bağlı derneklerle işbirliği içerisinde yürütülen program 10-11-12 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. Farkındalık programı kapsamında toplumun bilinç düzeyinin arttırılmasına yönelik birçok etkinlik gerçekleştirildi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

7 Mayıs 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesinin üç gün boyunca Mecidiye Köyü, Bayraktar Köyü ve Balkan Dernekleri Yerleşkesinde düzenlediği şenliklerle kentte oluşturduğu Hıdırellez coşkusu, Kocaeli Kent Konseyi’nin Balören Köyü’nde düzenlediği etkinlikle devam etti. Çeşitli etkinliklerle bayram havasında kutlanan şenlikte Başkan Hürriyet, vatandaşlarla kucaklaşarak Hıdırellez coşkularına ortak oldu.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinliklerin ikinci gününde yöresel yemeklerin ikramı, “Sahne İzmit” halk dansları gösterisi ve Gül Özgüner Altın konseri ile vatandaşlara keyifli bir Hıdırellez akşamı yaşatıldı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

6 Mayıs 2022, Cuma

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce düzenlenen baharın ve umudun müjdecisi, bolluğun ve bereketin simgesi Hıdırellez etkinlikleri bugün Bayraktar Köyü’nde büyük bir coşkuyla devam etti. Büyük bir kalabalığın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikler protokol konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından lokma duası ve dağıtımı gerçekleştirildi. Gün boyu birbirinden güzel konserlerin ve etkinliklerin gerçekleştiği Hıdırellez şenliğinde vatandaşlar baharı coşkuyla kutladı.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle baharın gelişini temsil eden Hıdırellez’de köylerde üç gün sürecek bir program hazırlandı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ilk gününde Mecidiye Mahallesi’nde başlayarak gerçekleştirildi. Programlar Yenişehir Mahallesi Alev Sokak Fahri Akbaş Parkı’nda bulunan Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle devam etti. Balkan dernekleri ve İzmit Belediyesi ortaklığında hazırlanan etkinlikler kapsamında MAP Hoytag Halk Oyunları gösterisi, dilek ateşinin yakılması ve Türk Halk Müziği Korosu konseri düzenlendi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİKLERİ

5 Mayıs 2022, Perşembe

Açıklama: Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Mecidiye, Balören, Bayraktar muhtarlarının katkılarıyla organize edilen Hıdırellez etkinlikleri ilk gününde Mecidiye Köyü’nde büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

29 Nisan 2022, Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

28 Nisan 2022, Perşembe

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

HALK İFTARI

24 Nisan 2022, Pazar

Açıklama: 24 Nisan Dünya İzmitliler Günü’ne özel düzenlenen ve İzmit Belediyesi aşevinde hazırlanan yemeklerin masalarda yerini aldığı programda vatandaşları o eski Ramazanlara geri götürdük.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde çocuklar gün boyu gönüllerince eğlendiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

23 Nisan 2022, Cumartesi

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

21 – 22 Nisan 2022, Perşembe ve Cuma

Açıklama: Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl 2 Nisan tarihinde başladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen etkinlikler kapsamında İzmitliler, yarışmalar, tiyatro gösterisi ve meddah hikayeleri ile keyifli bir akşam geçirdiler.

İZMİT BELEDİYESİ ÇINAR ÇOCUK KOROSU

22 Nisan 2022, Cuma

DİNLETİ

Açıklama: İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle müziğe ilgi duyan çocuklar için hayata geçirilen Çocuk Korosunda çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor. Çınar Çocuk Evi’nde eğitim gören 63 öğrenci Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sahne aldılar.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

NİHAT GÜRER SPOR TESİSLERİ

23 Eylül Cuma

AÇILIŞ

Açıklama: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi, kentin sevilen ismi merhum Nihat Gürer’in adının verildiği spor tesislerini 23 Eylül Cuma Günü Akşener’in katılımıyla açacak

Kocaeli Ticaret Odası eski başkanı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ağabeyi merhum Nihat Gürer’in adını yaşatacak olan spor tesisi 23 Eylül Cuma günü saat 17.00’de hizmete açılıyor. Başkan Hürriyet’in büyük önem verdiği spor tesisinin açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katılım sağlayacak. Gençlerin ve çocukların hem spor yapacağı hem de sosyalleşeceği Yenişehir Mahallesi Bostanlı Sokak’ta yer alan (Kaymakamlık arkası) Nihat Gürer Spor Tesisinin açılışına tüm İzmitliler davetlidir.