2023 Yılı Etkinliklerimiz

UYGUR ÇOCUK TİYATROSU “KURBAĞA PRENS“

31 Ocak Salı

TİYATRO

Açıklama: Çocukların yarıyıl tatilini en güzel şekilde değerlendirmesi için etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Uygur Çocuk tiyatrosu ‘Kurbağa Prens’ adlı müzikli danslı tiyatro oyunuyla Kocaeli Kongre Merkezinde sahne alacak. 4 yaş ve üzeri tüm çocuklarımız ücretsiz etkinliğe davetlidir.

MÜBADELE’NİN 100. YILI ANMA PROGRAMI

29 Ocak Pazar

ANMA PROGRAMI

Açıklama: Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde Lozan Mübadele Sözleşmesi’nin 100’üncu yılı anma programı ile vatanlarından göçen Müslüman/Türk mübadilleri anılacak. Programda 29 Ocak 1988 tarihinde Batı Trakya Türklerinin, Yunanistan’ın Türk azınlığına uyguladığı saldırı, şiddet ve baskı politikasına “hayır” diyerek direniş sergilemesinin yıldönümüne de dikkat çekilecek.

Programda Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının milli ve dini davasının savunucusu İskeçe Müftüsü Ahmet Mete anısına yaptırılan çeşmenin açılışı, “Mübadele Bir Fırtına Tuttu Bizi” fotoğraf sergisi, söyleşiler ve İzmit Belediyesi Kent Orkestrası’nın eşsiz “Balkan Ezgileri” konseri yer alacak.

Tüm İzmitliler programa davetlidir.

İZMİT BAL GÜNLERİ

26 – 27 – 28 Ocak 2023

FESTİVAL

Açıklama: İzmit Belediyesi ve Kocaeli Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen İzmit Bal Günleri etkinliği bu yıl 26-27-28 Ocak tarihlerinde düzenleniyor. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ile yaklaşık 600 aktif üyesi bulunan Kocaeli Arı Yetiştiricileri Birliğinin ortaklığında düzenlenecek olan etkinlikte üretici ve tüketici buluşacak. İzmit Belediyesi A Blok önünde 3 gün boyunca devam edecek olan İzmit Bal Günlerine tüm vatandaşlarımız davetlidir.

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]