BAŞKAN HÜRRİYET İZMİTLİLERİ SICAK HAVA İÇİN UYARDI

25 Temmuz 2023
Baskan Hürriyet Izmitlileri sicak hava için uyardi (2)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, meteoroloji raporlarına göre yarın beklenen yüksek sıcaklıklara karşı İzmitlileri uyardı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yarın beklenen yüksek sıcaklıklara karşı İzmitlileri uyardı. Başkan Hürriyet mesajında şu ifadeleri kullandı; “Meteoroloji raporlarına göre, 26 Temmuz Çarşamba günü yani yarın sıcaklıklar 41 dereceye kadar yükselecek.  Uzmanlar, dışarıda uzun süreli kalmamanız konusunda ciddi uyarılarda bulunuyor. Sıcak hava, özellikle yaşlılarımız, çocuklarımız ve kronik sağlık sorunları olan vatandaşlarımız için büyük risk taşıyor.

Gölgede Kalmaya Özen Gösterin

Lütfen mümkün olduğunca evinizde kalın ve mecbur kalmadıkça dışarı çıkmaktan kaçının. Eğer dışarı çıkmak zorunda kalıyorsanız, aşırı sıcaktan korunmak için şapka, güneş gözlüğü ve hafif giysiler giymeyi unutmayın. Ayrıca bol su içerek vücudunuzun su dengesini sağlayın ve mümkün olduğunca gölgede kalmaya özen gösterin.

“İhtiyaç Duyduğunuzda Belediyemizi Arayabilirsiniz”

Lütfen, bu uyarıları dikkate alalım ve güvende kalmak adına gereken önlemleri birlikte alalım. İhtiyaç duyduğunuz herhangi bir konuda belediyemiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.”

İzmit Belediyesi Telefon Numarası: 0262 318 00 00

Whatsapp iletişim hattı: 0532 166 41 41