KAMUOYU VE BASINA DUYURU

20 Temmuz 2023
Metni Sesli Dinle

AKP’li Meclis üyesi Sn. Halil Atay’ın belediyeye ait otobüsün başıboş bırakıldığını iddia ettiği sosyal medya paylaşımı ile ilgili

ZARURİ AÇIKLAMA GEREĞİ DUYULMUŞTUR.

ATAY’IN PAYLAŞIMINDAN SONRA BAŞLATILAN SORUŞTURMA TAMAMLANDI

İzmit Belediyesi AKP Meclis üyesi Halil Atay’ın geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından İzmit Belediyesine ait bir otobüsün camları ve kapıları açık şekilde başıboş bırakıldığını ve o otobüse 100 bin lira harcandığını iddiası üzerine Belediye tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı.

AKP’Lİ ATAY’IN İDDİALARI GERÇEK DEĞİLMİŞ OTOBÜSE 100 BİN LİRA HARCANMADI

Buna göre; AKP’li meclis üyesi Atay’ın söylediği gibi söz konusu otobüse 100 bin lira harcanmadığı, Atay’ın elinde de bu iddialarını ispatlayacak bir belge olmadığı ortaya çıktı. Otobüse 2022 yılında 11 bin TL harcandığı belge ve faturalarla ispatlandı.

O KAPILAR NASIL AÇILDI BİLİNMİYOR AMA FOTOĞRAFLARI ÇEKEN BİLİNİYOR

Öte yandan olayla ilgili ilgili müdür, amir ve personelden alınan savunmalarda otobüsün başıboş bırakılmadığı, servis görevi yapan otobüsün arıza yapması sonucu kapı ve pencereleri kapalı bir şekilde bırakıldığı belirlendi.

Ayrıca iddialara konu olan otobüsün kapı ve camlarının dışardan müdahale olmadan açılamayacağı görülürken, olay ilgili polisin bilgilendirildiği de belirtildi. AKP Meclis Üyesi Atay’ın dışarıdan müdahale olmadan açılamayan otobüsün içine nasıl girdiği ise bilinmiyor.