İZMİT BELEDİYESİ HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ İÇİN SERVİS KALDIRACAK

4 Mayıs 2023
Hıdırellez programı (2)
Hıdırellez programı (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi, doğanın uyanışını ve baharın gelişini temsil eden Hıdırellezi Balören, Mecidiye ve Bayraktar Mahallelerinde düzenleyeceği Hıdırellez Şenliklerine katılmak isteyen vatandaşlar için servis kaldıracak

Kışın bitişi ve tabiatın yeniden uyanışını simgeleyen Hıdırellez’de, üç gün boyunca devam edecek olan etkinliklerle İzmit’in köylerinde adeta bahar coşkusu yaşanacak. Hıdırellez’in kendine özgü ritüellerinden olan ateş üstünden atlama çeşitli gösteri ve konserlerle şölen havasında geçecek olan şenliklere tüm İzmit halkı davetli. Programların yapılacağı 5-6-7 Mayıs tarihlerinde vatandaşlar için saat 09.00’da Ncity arkasında yer alan açık otoparktan servis kaldırılacak. Servisler köylerden saat 15.00’da dönüş için hareket edecek.

3 Köyde Hıdırellez Coşkusu

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 2’ncisini düzenleyeceği Hıdırellez şenlikleri, Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nin yanı sıra 3 gün boyunca köylerde de devam edecek. Program kapsamında 5 Mayıs Cuma günü (Yarın) Mecidiye Köyü’nde, 6 Mayıs Cumartesi günü Bayraktar Köyü’nde ve 7 Mayıs Pazar günü Balören Köyü’nde birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek.