ALZHEİMER YAŞAM EVİ’NDE DEMANS VE ALZHEİMER HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKİLDİ

27 Mart 2022
Alzheimer Yaşam Evi’nde Demans ve Alzheimer hastalığına dikkat çekildi (1)
Alzheimer Yaşam Evi’nde Demans ve Alzheimer hastalığına dikkat çekildi (3)
Alzheimer Yaşam Evi’nde Demans ve Alzheimer hastalığına dikkat çekildi (4)
Alzheimer Yaşam Evi’nde Demans ve Alzheimer hastalığına dikkat çekildi (5)
Alzheimer Yaşam Evi’nde Demans ve Alzheimer hastalığına dikkat çekildi (6)
Metni Sesli Dinle

Alzheimer Yaşam Evi’nde 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası programları kapsamında “Alzheimer Hastalığı ile Yaş Almak Mümkün” konulu söyleşi programı gerçekleştirildi.

İzmit Belediyesi Alzheimer Yaşam Evi’nde 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenledi.  Etkinliklerden biri de “Alzheimer Hastalığı ile Yaş Almak Mümkün” konulu söyleşi programı oldu. Söyleşinin konuşmacısı olan ve hasta yakınlarına hastalıkla alakalı süreç ile bilgi veren Kocaeli Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Doktor Neslihan Alagöz, hasta yakınlarına hastalığın süreci hakkında bilgiler verdi.

Hasta Yakınları Bilgilendirildi

Kocaeli Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Doktor Neslihan Alagöz’ün katılım sağladığı etkinlik sunum ve Alzheimer hastalığı hakkında bilgilerin verilmesi ile devam etti. Söyleşi programında Alzheimer hastalığı nedir, Alzheimer hastalarıyla iletişim kurma, Alzheimer hastaları ve yakınları tarafından yaşanılan kaygı, toplumsal boyutta yaşlılık ve Alzheimer hastalığı, Alzheimer hastalarına yönelik evde aktiviteler ve beslenme konuları hakkında detaylı anlatımlar yapıldı.