ALZHEİMERLİ HASTA AİLELERİ HÜRRİYET’İ DUYGULANDIRDI

10 Haziran 2023
Alzheimerli hasta aileleri Hürriyet’i duygulandırdı (1)
Alzheimerli hasta aileleri Hürriyet’i duygulandırdı (2)
Alzheimerli hasta aileleri Hürriyet’i duygulandırdı (3)
Alzheimerli hasta aileleri Hürriyet’i duygulandırdı (5)
Alzheimerli hasta aileleri Hürriyet’i duygulandırdı (6)
Alzheimerli hasta aileleri Hürriyet’i duygulandırdı (7)
Alzheimerli hasta aileleri Hürriyet’i duygulandırdı (8)
Ayşegül Ayhan
Bülent Sarıdere
Gülşah Demir
Kemal Kaliç
Metni Sesli Dinle

“Bize Kalp Kapılarını Ardına Kadar Açtınız”

Kocaeli’de ilk ve tek olan Alzheimer Yaşam Evi 2’nci yaşını gerçekleştirilen mangal partisiyle büyük bir coşku ve gururla kutladı. Programa katılan Yaşam Evi sakinlerinin aileleri, “Bizi yalnız bırakmadınız, kalp kapılarını ardınıza kadar açtınız” sözleriyle, Başkan Hürriyet’e sevgilerini iletti

Gerçekleşen programda duygularını ifade eden Alzheimer Yaşam Evi’nden faydalanan isimlerden Tavus Sarıdere’nin oğlu Bülent Sarıdere, “Tedavisi olmayan ama yavaşlatılabilmesi olası bir hastalık Alzheimer. Tıbbi destek olsa da aslolan sosyalleşmek, emek, sevgi olduğunu bildiğimiz için Alzheimer Yaşam Evi’ne geldik. Çok da iyi etmişiz gelmekle. Öncelikle tereddütle geldi annem. Sonrasında Yaşam Evi’ni benimsedi, heyecanla gelmeye başladı. Ona bu heyecanı veren değerli diğer misafirler olduğu kadar Yaşam Evi’nin güler yüzlü, ilgili ve şefkatli çalışanlarıydı. Her bir misafire öyle bir ilgi ve sevgiyle yaklaşıyorlar ki mutlu olmamaları elde değil.

“Başkan Hürriyet ve Ekibine Teşekkür Ediyorum”

Ögesi insan olan işlerde profesyonelliğe inanan birisi değilim. Vicdanlı, sevgi dolu olmak, empati gücü yüksek olmak insan odaklı bir işte çok önemli. Geldiğimiz günden beri bunu mutlulukla yaşıyorum. Belediye Başkanı olmadan önce Milletvekilliği döneminde de sosyal devlet olmanın insan odaklı olduğunu her projesinde ortaya koyan İzmit Belediye Başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“Annemin Huzurunu Görüyorum”

Sarıdere’nin ardından söz alan Alzheimer Yaşam Evi’nden faydalanan misafirlerden Hayriye Kaliç’in oğlu Kemal Kaliç, “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendinin projelerinden biri olan Alzheimer Yaşam Evi bugün kuruluşunun 2. yılını kutluyor. Bu programda olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum. Ben Sakarya’nın Akyazı ilçesinden haftanın 2 günü bu anlamlı ve çok önemli kuruma annemle birlikte geliyorum. Seansını tamamladıktan sonra annemle birlikte Akyazı’ya geri dönerken annemin rahatlığını ve huzurunu görüyorum.

“Aldığımız Hizmetten Çok Mutluyuz”

Aynı Yaşam Evi’nin Sakarya’da ya da Akyazı ilçesinde de kurulması adına çalışmalara şimdiden başladım. İnşallah böyle bir Yaşam Evi’ni Akyazı’ya kazandırırız. Bu yaşam evinde her şey mükemmel bir şekilde işliyor. Bizler aldığımız hizmetten çok mutluyuz. Başta Yaşam Evi’nin mimarı olan değerli başkanımıza, destek verenlere ve Yaşam Evi çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Yalnız Olmadığımızı Hissettirdiniz”

Alzheimer Yaşam Evi’nden faydalanan misafirlerden Mihriye Beşbudak’ın kızı Gülşah Demir, “Sevgili Alzheimer Yaşam Evi ailesi kapınızdan içeri girdiğimiz ilk andan itibaren bizleri sevgi ve saygıyla kucakladınız. Büyüklerimizin herkese kapadıkları kalp kapılarını ardına kadar açtınız. Bu yolda yalnız olmadığımızı iliklerimize kadar hissettirdiniz. Bu projeyi düşünen, planlayan, aktif olarak her gün sevgiyle çalışmalarını yürüten herkese çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki tüm ilçelerimizde ve illerimizde böyle tesisler açılacak ve büyüklerimizin kalplerine dokunulacak” diye konuştu.

“Sevgi ve Saygıyla Karşılandık”

Alzheimer Yaşam Evi’nden faydalanan vatandaşlardan Necdet Parlar’ın kızı Ayşegül Ayhan ise , “Böyle bir tesisi açtığı için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e çok teşekkür ediyorum. Biz buraya çok endişeli geldik. Babam çok sosyal birisi değil ama buradaki tüm çalışanlar bizleri sevgi ve saygıyla karşıladılar. Babam artık her gün soruyor ‘Ne zaman gideceğiz” şeklinde konuştu.