AMBARCI MERKEZ CAMİİ’NDE ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR

21 Temmuz 2022
Ambarcı Merkez Camii’nde çalışmalar hızla ilerliyor (2)
Ambarcı Merkez Camii’nde çalışmalar hızla ilerliyor (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan, 415 metrekarelik kullanım alanına sahip Ambarcı Camii’nde dış cephe kaplama çalışmalarında sona gelindi. İç tefrişat çalışmalarının da kısa sürede tamamlanmasının ardından cami vatandaşların hizmetine sunulacak

İzmit Belediyesinin temelini attığı ve Ambarcı Mahallesine kazandıracağı Tepebaşı Merkez Camii’nde sürdürülen çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı. İzmit Belediyesinin yapımını üstlendiği, 337 metre kare kapalı, toplamda 415 metrekare alanda çalışmaların sürdüğü Ambarcı Camii’nde kubbelerde metal kaplama çalışması tamamlandı. Metal kaplama çalışmalarının tamamlanmasının ardından Ambarcı Camii şık bir görünüme kavuştu.

Dış Cephe Çalışmalarının Yüzde 95’i Tamam

Ambarcı Camii’nde devam eden dış cephe çalışmalarında ise yüzde 95’lik kısım tamamlandı. Dış cephe çalışmalarının ardından işin büyük kısmı bitmiş olacak. Caminin çevre duvarları da tamamlandı. Ekipler çevre zemin kaplama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ambarcı camii tefrişat çalışmalarının da tamamlanmasının ardından kısa süre içerisinde vatandaşların hizmetine sunulacak.