‘ATATÜRK VE MİLLİ MÜCADELE ANI EVİ’NE’KÜLTÜR VARLIĞI BAĞIŞLARI BEKLENİYOR

28 Nisan 2022
Metni Sesli Dinle

“Sandıktan Sergiye”

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Atatürk Evi’nde kurmayı planladığı ‘Atatürk ve Milli Mücadele Anı Evi’ için vatandaşların obje, eser, evrak, belge, fotoğraf, efemera gibi kültür varlığı bağışlarını bekliyor

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Atatürk Evi’nde kurmayı planladığı ‘Atatürk ve Milli Mücadele Anı Evi’ için vatandaşlara bağış çağrısı yaptı. Bu bölgede yaşamış ve Milli Mücadele’de rol almış kahramanlarımıza ait her türlü kültür varlığının yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasını önemseyen İzmit Belediyesi, Atatürk ve Milli Mücadele Anı Evi için obje, eser, evrak, belge, fotoğraf, efemera gibi kültür varlığı bağışlarını bekliyor.

Düşman İşgali’nde Kurtuluşunun 101’inci Yılında

İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılında faaliyete geçirilmesi planlanan Atatürk ve Milli Mücadele Anı Evi’nde kültür mirasımız tarihsel bir bütünlük içerisinde vatandaşların ziyaretine sunulacak. Milli mücadele dönemine ait kültür varlıklarının sandıktan çıkarılması çağrısında bulunan İzmit Belediyesi, eserlerin milli mücadele ruhuyla sergilenmek üzere vatandaşların bağışlarını bekliyor.

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

İletişim: 0262 318 0000 / 6069, 6073