BAŞKAN HÜRRİYET ANTALYA’DA YAPILACAK OLAN AİLE İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME ÇALIŞTAYI’NA KATILACAK

15 Kasım 2022
Metni Sesli Dinle

İlki geçtiğimiz sene İzmit Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen Aile İçi Şiddeti Önleme Çalıştayı’nın 2’incisi bu sene Antalya’da gerçekleştirilecek. Çalıştaya Başkan Hürriyet de katılacak

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) tarafından Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı İmza Protokolü ve Aile İçi Şiddeti Önleme Çalıştayı geçtiğimiz yıl Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanlığında ve İzmit Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmişti.

100’ün Üzerinde Temsilci Katılmıştı

Farklı bölgelerden 30 belediyeden 100’ün üzerinde temsilcinin katıldığı çalıştayda kadın ve kız çocuklarına karşı şiddetin önlenmesi adına eğitim ve seminerler verilirken dünyanın farklı bölgelerinde hayata geçirilen iyi uygulama örnekleri incelenmişti.

Başkan Hürriyet Katılacak

Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı İmza Protokolü ve Aile İçi Şiddeti Önleme Çalıştayı’nın 2’incisi bu sene Antalya’da gerçekleştirilecek. 18-19 Kasım tarihlerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan çalıştaya İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de katılacak.

Yerelden Politika Üretmek Amacıyla

Yerel yönetimlerin kadın çalışmaları alanında görev yapan personellerinin katılımıyla gerçekleşecek çalıştayda toplumsal eşitlik, kadına yönelik şiddet ve kadın çalışmaları hakkında yerelden politika üretmek amacıyla bir araya gelinecektir.