BAŞKAN HÜRRİYET ARPALIK İHSANİYE’DEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

15 Ağustos 2022
Başkan Hürriyet Arpalık İhsaniye’deki çalışmaları yerinde inceledi (1)
Başkan Hürriyet Arpalık İhsaniye’deki çalışmaları yerinde inceledi (2)
Başkan Hürriyet Arpalık İhsaniye’deki çalışmaları yerinde inceledi (3)
Başkan Hürriyet Arpalık İhsaniye’deki çalışmaları yerinde inceledi (4)
Başkan Hürriyet Arpalık İhsaniye’deki çalışmaları yerinde inceledi (6)
Metni Sesli Dinle

Muhtarlık binası sağlıklı ve konforlu bir alana dönüştü

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Arpalık İhsaniye’de yaptığı çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı

 

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal bölgelerdeki vatandaşların daha iyi şartlarda yaşaması adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler, Arpalık İhsaniye Köyü’nde bulunan muhtarlık binasının elektrik tesisatını, binanın iç ve dış cephesini yeniledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri bölge halkına daha iyi hizmet verebilmek adına gece gündüz demeden çalıştı. Ekipler, öte yandan bölgedeki yolların beton dökme çalışmalarını da tamamladı.

 

Bölge halkı eşlik etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Arpalık İhsaniye Köyü’nde yapılan saha çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Hürriyet’e programda İzmit Belediyesi Başkan Vekili Çetin Sarıca, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural, İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen, İzmit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ümit Uçar, İzmit Belediyesi Muhtar Masası Komisyon Üyesi Turgay Oruç, Arpalık İhsaniye Köyü Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cemalettin Burgucu, Arpalık İhsaniye Mahalle Muhtarı Orhan Süren ve bölge halkı eşlik etti.

 

 “Bölge halkının talepleri vardı”

Başkan Hürriyet bölgedeki incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, “Bir süredir burada yoğun bir çalışma yapıyoruz. Köy halkımızın bizden talepleri vardı. Özellikle beton yol talebi, camimizin etrafındaki duvar ve burada çok amaçlı bir binanın yenilenmesi gibi talepler vardı. Köy halkımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışıyoruz. Burası aynı zamanda köy mevlidi yapılan bir alan. Burada harabe şeklinde bir binamız vardı.

 

“Sağlıklı ve konforlu alana dönüştüreceğiz”

Bu yapıyı sıfırdan tadilat ettik. İçerisine gayet şık, temiz, birçok insanın kullanabileceği çok amaçlı salon, muhtarımızın kullanabileceği bir oda, sağlık hizmetlerinin bir alan ve mevlit programları sırasında mutfak hizmetlerinin kullanılabileceği bir mutfak alanı ile birlikte çevre düzenlemesini yaptık. Bu bölgeyi halkımızın daha sağlıklı ve konforlu kullanabileceği bir alana dönüştüreceğiz. Arpalık İhsaniye bölgemize daha iyi hizmet edebilmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

“Kıymetli alanlar var”

Köyümüzde güzel bir gezinti de yaptık. Burasının doğal güzellikleri var. Çok güzel yürüyüş parkurları olabilecek ya da macera alanları olabilecek kıymetleri alanları var. Ne yapabiliriz diye bölge halkımız ile oturup konuşacağız. Kıymete kıymet katmak adına her zaman elimizi taşın altına koyacağız. Son rötuşlar kalmış. Vatandaşların burayı çok amaçlı kullanabilmesi için biraz daha peyzaj düzenlemesi yapalım ve daha sağlıklı bir hale bu binayı getirelim. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Güreşen bilgi verdi

Başkan Hürriyet’in ardından çalışmalar hakkında bilgi veren İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Burak Güreşen, “80 metrekare olan yapımız çok kötü durumdaydı. Buranın tadilat işlerine başladık. Dış cephesinin etrafını, merdivenleri yeniledik. Engelli rampası yaptık. İçeride de boyaları, seramikleri, pencereleri, mutfak tezgahları ve tesisatı yeniledik. Atatürk köşesini yenileyip 2 adet paslanmaz bayrak direğin montajını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.