BAŞKAN HÜRRİYET BİR GÜNLÜK ARANIN ARDINDAN TEKRAR MARAŞ’A GİTTİ

3 Mart 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, deprem bölgesinde kurulacak olan Çadır Yaşam Kenti’ndeki çalışmaları takip etmek adına tekrar Kahramanmaraş’a gitti

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve çevre illerde meydana gelen yıkıcı iki büyük depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. On binlerce kişinin hayatını kaybettiği afetin ilk gününden bu yana bölgede olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, depremzedeleri bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Başkan Hürriyet Kahramanmaraş’a Hareket Etti

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta kurulacak olan Çadır Yaşam Kenti’nin hazırlıklarını titizlik ile takip eden Başkan Hürriyet, aynı zamanda İzmit’teki çalışmalarını da aksatmıyor. İzmit’e gelerek deprem bölgesindeki çalışmalar ve kentimizin olası deprem öncesi son durumu hakkında kamuoyuna bilgi veren Başkan Hürriyet, ardından tekrar Kahramanmaraş’a hareket etti.

“Ekip Arkadaşlarımız İle Bir Aradayız”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Dün sabah saat 05.00’da İzmit’e dönerek gündüz basın açıklaması yapıp aynı günün gecesinde saat 2.51’de Kahramanmaraş’a döndük. Bir gün bile ara vermeden Kahramanmaraş’taki Çadır Yaşam Kenti’nde bir kez daha ekip arkadaşlarımızla bir aradayız.

“Gece Yine İzmit’e Döneceğiz”

Cuma günü burada çalışmaları koordine ettikten sonra gece yine İzmit’e dönüş yapacağız. Bundan sonra Allah güç verdiği sürece bir ayağımız hep deprem bölgelerinde olacak. Tüm yardım elleri hep buralarda olmalı ki yaralar daha hızlı sarılsın”