BAŞKAN HÜRRİYET CEBESOY SOKAĞIN IŞIKLARINI HALKLA BİRLİKTE YAKTI

30 Aralık 2022
Başkan Hürriyet Cebesoy Sokağın ışıklarını halkla birlikte yaktı (1)
Başkan Hürriyet Cebesoy Sokağın ışıklarını halkla birlikte yaktı (2)
Başkan Hürriyet Cebesoy Sokağın ışıklarını halkla birlikte yaktı (3)
Başkan Hürriyet Cebesoy Sokağın ışıklarını halkla birlikte yaktı (4)
Başkan Hürriyet Cebesoy Sokağın ışıklarını halkla birlikte yaktı (5)
Başkan Hürriyet Cebesoy Sokağın ışıklarını halkla birlikte yaktı (6)
Başkan Hürriyet Cebesoy Sokağın ışıklarını halkla birlikte yaktı (7)
Başkan Hürriyet Cebesoy Sokağın ışıklarını halkla birlikte yaktı (9)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmalarıyla yeni ve modern görünümüne kavuşan Cebesoy Sokağın ışıklarını İzmitlilerle birlikte yaktı

İzmit’in çehresini değiştirerek çok daha modern bir görünüme kavuşturan; vatandaşlar için daha kullanışlı ve ferah alanlar yaratan İzmit Belediyesi, kent merkezinin en işlek cadde ve sokaklarını yenilemeyi sürdürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Cebesoy Sokak’ta yenileme çalışmalarını tamamlayan İzmit Belediyesi, sokağın tanıtımını bölge esnafıyla birlikte yaptı.

Büyük Coşku Yaşandı

Fethiye Caddesi, Rauf Orbay Sokak, Köseoğlu Sokak ve Cebesoy Sokağı kent merkezine yakışır bir görünüme kavuşturan İzmit Belediyesi, Cebesoy Sokak’ta bölge esnafıyla birlikte tanıtım programı gerçekleştirdi.  Karabaş Mahallesi’nde bulunan Cebesoy Sokak tanıtım programı yoğun katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Yoğun Katılım

Programa Başkan Hürriyet’in yanı sıra Karabaş Mahalle Muhtarı Arif Çelik, DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk, CHP Eski İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti Eski İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, çok sayıda dernek temsilcisi, belediye başkan yardımcıları, koordinatörler, müdürler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Estetik ve Modern Sokaklar”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sokağın ışıklarını yakmadan önce Cebesoy Sokak sakinlerine yönelik gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Göreve geldiğimizden bu yana olabildiğince kentimize estetik ve modern sokaklar, yaşam alanları kazandırmak için ekip arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz mücadele ediyoruz. İşimiz sadece üst yapı yapmak, beton atmak, asfalt atmak değil.

“Bu Kent Bu Sokakları Hak Ediyor”

İnsanı mutlu etmek, insanın hayatına dokunmak istiyoruz. İnsanlar bu kentin sokaklarında gezerken gerçekten mutlu olsun istiyoruz. Önce Rauf Orbay Sokak ile başlatmıştık bu çalışmaları.  Cıvıl cıvıl, ışıl ışıl sokakları bu kent hak ediyor dedik. Şimdi de Cebesoy Sokaktaki çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Hazır yeni yıla da girerken 2023’e ışıl ışıl girelim dedik.

“Emek Veren Herkese Teşekkür Ediyoruz”

Yeni yıla güzelliklerle girelim. Cebesoy sokağımız kentimize, halkımıza, esnafımıza hayırlı uğurlu olsun. Başta Fen İşleri Müdürlüğümüz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma emek veren bütün müdürlüklerimize, bu akşamı organize eden Kültür Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Gerçekten kente değer katan çalışmalara imza atıyorlar. Burası bizim ikinci gözbebeğimiz olan sokak oldu. Kıymetli bir sokak burası.

“2023 Güzellikleriyle Gelsin”

İnşallah kentin sokaklarını elimizden geldiği kadar hizmetlerimizi sunmaya çalışacağız. Kaynaklarımız az, imkanlarımız az, engellemelerimiz çok, mecliste çoğunluğumuz yok ama olsun biz yine de halkımıza hizmet için tam gaz çalışmaya devam ediyoruz. Şimdiden herkesin yeni yılı kutlu olsun. 2023 güzellikleriyle gelsin. Sokağımızın ışıklarını halkımızla birlikte hep birlikte yakalım.”