BAŞKAN HÜRRİYET, DEPREM BÖLGESİNDE KURULACAK ÇADIR KENTLERLE İLGİLİ YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

20 Şubat 2023
Başkan Hürriyet yönetimiyle toplandı (1)
Başkan Hürriyet yönetimiyle toplandı (3)
Başkan Hürriyet yönetimiyle toplandı (4)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta kurulacak çadır kentlerle ilgili belediye yöneticileri ile bir araya gelerek istişarede bulundu

İzmit Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından bölgede kapsamlı çadır kentlerin kurulması adına çalışmalara devam ediyor. Çadır kentlerin kurulacağı yerlerin tespiti için deprem bölgesinde olan Başkan Hürriyet, İzmit’e döner dönmez yöneticileriyle bir araya geldi. Başkan Hürriyet, sosyal bir yaşam alanı olarak kurulacak çadır kentlerde, başta çadır ve konteynerler olmak üzere su, elektrik, soba, yakacak ve hijyen malzemeleri gibi ihtiyaçların temini konusunda yöneticilerle istişare yaptı.

Çadırlar Bu Hafta Kurulmaya Başlayacak

İzmit Belediyesi, Adıyaman’daki çadır kentin kurulacağı alanda zemin düzenlemesi ile elektrik ve su bağlantılarını bu hafta içi tamamlayarak çadırları kurmaya başlamayı planlanıyor. Kahramanmaraş’ta da çadır kentin kurulacağı yer belirlenirken çalışmalar hızla devam ediyor.

Kapsamlı Hizmet Veren Konteynerler Yerleştirilecek

İzmit Belediyesi, Adıyaman’da yanmaz ve soğuk geçirmez özelliğe sahip kıl çadır kurulumuna öncelik verecek. Çadır kentlerde Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü’nün desteğiyle Mor Yerleşke adında kurulacak konteynerlerde çocuklar için terapi ve oyun alanlarının yanı sıra kadınların da faydalanabileceği birçok alan olacak.