BAŞKAN HÜRRİYET, EKOLOJİK YAŞAM BAHÇESİ VE LAVANTA BAHÇESİ’Nİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR

24 Haziran 2022
Başkan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Bahçesi’ni yakından takip ediyor (1)
Başkan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Bahçesi’ni yakından takip ediyor (2)
Başkan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Bahçesi’ni yakından takip ediyor (3)
Başkan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Bahçesi’ni yakından takip ediyor (4)
Başkan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Bahçesi’ni yakından takip ediyor (5)
Başkan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Bahçesi’ni yakından takip ediyor (6)
Başkan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Bahçesi’ni yakından takip ediyor (7)
Başkan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Bahçesi’ni yakından takip ediyor (8)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Ekolojik Yaşam Bahçesi ve Lavanta Parkı’nda incelemelerde bulundu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, üreten belediye vizyonuyla hayata geçirdiği Ekolojik Yaşam Bahçesi’nde incelemelerde bulundu. Tarımsal üretime ve istihdama katkı sağlayacak olan Ekolojik Yaşam Bahçesi’nde üretimi yapılan bitkilerle ilgili uzmanlardan bilgi alan Başkan Hürriyet’e Başkan Yardımcısı Emirşah Torun ile Park ve Bahçeler Müdürü Ümit Uçar eşlik etti.

Yeni Sosyal Alan

Başkan Hürriyet, üretim ve tasarruf konusunda örnek olmaya aday Ekolojik Yaşam Bahçesi ile entegre bir şekilde hizmet verecek olan Lavanta Bahçesi’ni de ziyaret etti. Çalışmalarda sona gelen Lavanta Bahçesi vatandaşların şehir stresinden uzaklaşarak nefes alabileceği yeni sosyal alan olacak.

Doğa İle İç İçe

Ekolojik Yaşam Bahçesi, özellikle öğrencilerin pratik uygulamalar ile üretim konusunda deneyim sahibi olmaları açısından büyük önem taşıyacak. İzmit’in yeşillendirilmesi ve güzelleştirilmesinde belediyenin kendi üretimi olan bitkilerin bulunduğu üretim serasını da içinde barındıran Ekolojik Yaşam Bahçesi, Lavanta Bahçesi ile birlikte entegre bir şekilde halkın nefes alabileceği doğa ile iç içe bir dinlenme alanı olacak.

Güneş Enerjisiyle Aydınlanıyor

İzmit Belediyesi Yaşam Bahçesi’nde kullanılan güneş enerjili led aydınlatma sistemleri hareket algılayıcı sensörlerin bulunduğu aydınlatma direkleriyle birlikte yolda kimse yokken yüzde 70 aydınlatma sağlıyor. Bir araç veya bir vatandaşın geçtiği sırada ise yüzde 100 enerji verilerek sokak tamamen aydınlatılıyor. Normal olarak kullanıldığında da büyük bir tasarrufu olan güneş enerjisinin böylelikle daha da tasarruflu kullanılmasıyla güneş olmasa da 24 saat enerji depolanması sağlanıyor.