BAŞKAN HÜRRİYET ‘GÖRKEMLİ HATIRALAR’A KONUK OLDU

9 Ekim 2022
Başkan Hürriyet ‘Görkemli Hatıralar’a konuk oldu (1)
Başkan Hürriyet ‘Görkemli Hatıralar’a konuk oldu (2)
Başkan Hürriyet ‘Görkemli Hatıralar’a konuk oldu (3)
Başkan Hürriyet ‘Görkemli Hatıralar’a konuk oldu (4)
Başkan Hürriyet ‘Görkemli Hatıralar’a konuk oldu (6)
Başkan Hürriyet ‘Görkemli Hatıralar’a konuk oldu (7)
Metni Sesli Dinle

“Yoğun Bir Mücadeleyle Sorunları Aşmaya Çalışıyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,  Halk TV’de canlı yayınlanan Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar adlı TV programına katıldı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bugün saat 10.00 Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Teras Alanında gerçekleştirilen canlı yayında İzmit’i anlattı. Başkan Hürriyet Halk TV’de yayınlanan Serhan Asker ile Görkemli Hatıralar programında çalışmalarını, İzmit’in tarihi ve kültürel değerlerini milyonlara anlattı.  Programda efsane müzik grubu Moğollar unutulmaz şarkıları seslendirdi.

Dans Gösterisi ve Müzik Şöleni

KYÖD’de gerçekleştirilen programda, konuklara İzmit’in yöresel lezzetleri sunulurken ayrıca İzmit Kent Orkestrası sevilen türküleri seslendirdi, İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları ekibi ‘Lirik Dans Gösterisi’ gerçekleştirdi.  Programı çok sayıda vatandaş da KYÖD Teras’a gelerek yakından takip etti. Vatandaşlar program sonrası İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Serhan Asker ve Moğollar Grubundan efsane müzisyen Cahit Berkay ile bol bol hatıra fotoğrafı çekildi.

“İşimizi Zorlaştıran Birçok Etken Oldu”

Başkan Hürriyet programın başında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Mecliste çoğunluğumuz yok. Hiçbir iş kolay değil. Çoğunluk olsa bile sonuçta hizmet alanı çok çeşitlidir ve ihtiyaçlar çok, sıkıntılar çok, ekonomik kriz var. Biz bir de pandemiyle de boğuşma dönemine denk geldik. Kazandıktan kısa bir süre sonra pandeminin ardından derinleşen yoksulluk ve ekonomik kriz, ister istemez hizmet götürme noktasında işimizi bir kat daha zorlaştıran etkenler.

“Zamanımızı Boşa Harcatan Durumlar”

Mecliste çoğunluk olsa bile bu hizmetleri götürebilmek bu kısıtlı kaynaklarla hiç kolay bir şey değil. Mecliste çoğunluğun olmaması bu zorluğu 2 kat 3 kat artıran çıkan engeller nedeniyle bizim yolumuzun uzatılmasıdır. Her ne kadar çözüyor olsak da çözerken zamanımızı boşa harcatan ve daha fazla kaynak harcamamıza neden olan olaylarımız oluyor ne yazık ki.

“Yoğun Bir Mücadeleyle Sorunları Aşıyoruz”

Keşke böyle olmasa, keşke herkes hizmet için baksa konulara. Sonuçta bunun için seçiliyoruz hepimiz. Meclis üyesiyiz ya da belediye başkanıyız amacımız sonuçta millete hizmet etmektir ve bu amaç üzerine göreve gelen memurlarız hepimiz. Böyle bakmak gerekiyor ama yine de bir şekilde aşıyoruz, aşmaya çalışıyoruz yoğun bir mücadeleyle.”