BAŞKAN HÜRRİYET HALK OYUNU EĞİTMENLERİNİ İFTARDA AĞIRLADI

14 Nisan 2022
Başkan Hürriyet halk oyunu eğitmenlerini iftarda ağırladı (1)
Başkan Hürriyet halk oyunu eğitmenlerini iftarda ağırladı (2)
İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet
PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ilimizdeki halk oyunu eğitmenlerini iftarda ağırladı. Başkan Hürriyet aynı zamanda halk oyunu eğitmenleriyle tüm Kocaeli’yi temsil edebilecek büyük bir halk oyunu ekibi kurma fikriyle ilgili görüş alış verişinde bulundu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ilimizdeki halk oyunu eğitmenleriyle Gülümse Kafe’de gerçekleştirilen iftar programında bir araya geldi. İftar sonrası konuşan Başkan Hürriyet şu ifadeleri kullandı; “Ben de bu alan içerisinden gelen birisi olarak daha fazla ne yapabilirizi düşünüyorum. Kentin kültürüne, sanatına katkı sunabiliriz bunlarla ilgili çalışıyoruz. Belediyemizin imkanları ve yetkileri doğrultusunda sadece İzmit’te değil tüm Kocaeli genelinde beraberce bir proje üretebilir miyiz? Bunu sizlerle fikir alış verişi yapacağız. Bu konuda bana fikirlerinizi, önerilerinizi iletirseniz çok teşekkür ediyorum.

“Tüm Kocaeli’ye Hitap Edecek Bir Yapı”

Bu kentin kültür sanat alanında zengin bir ekibi olsun istiyorum. Bu zengin ekip içerisinde sadece İzmit değil Kocaeli’de bu işe gönül veren bütün hocalarımız büyük bir projeye imza atabilir miyiz? Profesyonel, büyük bir ekip tüm Kocaeli’nin kimliğine hitap edecek bir yapı kurabilir miyiz? Bunu yeri geliyor ülkeler başarıyor, yeri geliyor kentler başarıyor. Bizim Sahne İzmit adını verdiğimiz ekip bu çalışmaları İzmit ölçeğinde bir noktaya getirdi ama bunun ötesinde Kocaeli’de bu konuda görev yapan bütün hocalarımın bu sürecin içerisinde aktif bir şekilde yer almasını arzu ettim.

“Her Türlü Desteği Vermeye Hazırım”

Bu kentin kimliği olabilecek güzel bir ekip çalışması yapılmasını arzu ediyorum. Bu ekibin bu kentin kültür sanat alanında yüz akı olabilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu fikrin gelişmesini çok arzu ediyorum. Uluslararası arenada bu tarz ekipler var. Bunu hepimiz biliyoruz. Gençlere, çocuklara her yaştaki bireylere ulaşmanın bir aracı olarak görüyorum Halk Oyunlarını. İzmit Belediyesi olarak kaynaklarım el verdiğince her türlü desteği vermeye hazırım.” Hürriyet konuşmasının ardından usta halk oyunu eğitmeni İbrahim Altın’a plaket takdiminde bulundu.