BAŞKAN HÜRRİYET HALKIN BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

16 Mart 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Berat Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda barış, huzur, hoşgörü, yardımlaşma ve duaların kabul olmasını diledi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Berat Kandili nedeniyle mesaj yayınlayarak İslam aleminin kandilini kutladı. Tüm inananların Allah’ın sonsuz affından, merhametinden ve iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesinde edilen duaların kabul olmasını dileyen başkan Hürriyet mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ramazan’ı Müjdeliyor

“On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının gelişini müjdeleyen Berat Kandili’ne bir kez daha ulaşabilmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan yüce Allah’a sığınarak günahlarından arındıkları, yaptıkları hataların bağışlanmasını diledikleri, manevi olarak huzurla doldukları kutsal gece hepimiz için bir fırsat.

İyilikte Buluşacağız

Kötülüklerden uzaklaşmak, hatalarımızı telafi etmek, kırdığımız gönülleri kazanmak ve isteklerimizin yerine gelmesi için bol bol kalpten dua ettiğimiz bu gece biz Müslümanları, iyilik etrafında birleştirecek. Berat Kandili’nin bizleri huzur, sevgi, yardımlaşma, hoşgörü, barış, sağlık ve kardeşlikte buluşturmasını diliyor, İzmitli hemşehrilerimin ve İslam aleminin kandilini kutluyorum.”