BAŞKAN HÜRRİYET, KOİDER’İN 5. YIL LANSMANINA KATILDI

22 Aralık 2022
Başkan Hürriyet, KOİDER’in 5. Yıl lansmanına katıldı (1)
Başkan Hürriyet, KOİDER’in 5. Yıl lansmanına katıldı (2)
Başkan Hürriyet, KOİDER’in 5. Yıl lansmanına katıldı (3)
Başkan Hürriyet, KOİDER’in 5. Yıl lansmanına katıldı (4)
Metni Sesli Dinle

“Bağ Projesi İle Kadınlara Güzel Fırsatlar Sunuyoruz”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’nin (KOİDER) 5’inci yıl lansman programında yaptığı konuşmada KOİDER’in çalışmalarını değerli bulduğunu ifade ederek, “Ben de bir kadın, bir anne ve bir kadın yerel yönetici olarak KOİDER ile hayata aynı pencereden bakıyorum” dedi

Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’nin (KOİDER) 5’inci yıl dönümünün kutlama programı gerçekleştirildi. Programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Eray Bodur ve çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Hürriyet’e Teşekkür Etti

Programda konuşan KOİDER Kurucu Başkanı Nilgün Yılmaz Bağ Projesi ile iş hayatına dahil olmamış ama fikri olan kadınların hayallerini destekledikleri ve İzmit Kadın Girişimciler Merkezini kurduğu için İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür etti.

“Nice Başarılı Yıllar Diliyorum”

KOİDER’in 5’inci yıl dönümü lansmanı programında konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Kadın olarak, kadın yönetici olarak gurur duyduğumu ifade ediyorum. Kocaeli İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği’nin 5. Yılını kutlayarak nice başarılı yıllar diliyorum.

“Çok Önem Veriyoruz”

Kadınların kendi ayakları üzerinde durabilmesini, maddi, manevi kimseye bel bağlamadan yaşayabilmesi ve toplum içinde yer kazanabilmesi gerçekten çok kıymetli. Bu duruma çok ama çok önem veriyoruz. Keşke her anlamda eşit koşullarda ve eşit şartlarda baskılara maruz kalmadan eşit yaşayabilsek.

“Kadınların Hayalleri İçin”

Keşke toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldıran bir ülke koşullarından bahsedebilsek ama daha çok eksiğiz. Toplumun her kesiminde iş alanında kadın erkek ayrımını düşündüğümüzde eşit işe eşit ücret anlayışının tam anlamıyla sağlanamadığı, siyasette kadının yeteri kadar yer bulamadığı sosyal hayatta baskıların olduğu dönemlerde yaşadık. Biz kadınların hayalleri için, düşleri için, umutları için ne kadar çok mücadele ettiğini çok ama çok iyi biliyoruz.

“KOİDER İle Proje Yapıyoruz”

İşte bu noktada kadın girişimciliğini destekleyen, iş hayatındaki kadın erkek fırsat eşitliğini savunan, kadın istihdamının arttırılmasına uğraş veren KOİDER karşımıza çıkıyor, kendilerinin mücadelesi bizler için çok önemli.  Çınar Kadın Kooperatifimiz ve İzmit Kadın Girişimciler Merkezimizde kadınlarımız üretiyor ve ürettiklerini ulusal alışveriş sitelerinde satma imkanı ve yurtdışına pazarlama imkanı buluyor. KOİDER’le birlikte bu amaçla iş hayatında yer almak isteyen kadınların girişimcilik yolu ile iş hayatına dahil olmasını sağlayan çok önemli bir projeyi hayata geçirdik.

Bağ Projesinden Bahsetti

Bizim de paydaşı ve ortağı olduğumuz aynı zamanda ismine münhasır çok değerli Bağ Projesi. Kadınlar ticaret ile arasındaki bağı güçlendirmek için bende varım diyen kadınlara fırsatlar sunan çok kıymetli bir proje. Bizde İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezimizin desteği ile daha geniş kitlelere ulaştırarak daha çok kadının girişimci olmasını istiyoruz. Bende bir kadın, bir anne ve bir kadın yerel yönetici olarak KOİDER ile hayata aynı pencereden baktığımı buradan ifade etmek istiyorum.”