BAŞKAN HÜRRİYET, MECLİSTE HERKESİ İZMEK DEFİLESİ VE KİRAZ ŞENLİĞİ’NE DAVET ETTİ

8 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Haziran ayı meclis toplantısında meclis üyelerini ve tüm İzmit halkını 8 Haziran’da (bugün) yapılacak Kiraz Şenliği’ne ve İZMEK Yıl Sonu sergisine davet etti

İzmit Belediyesi, üretime ve üreticiye desteklerini sürdüren Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle kiraz üreticilerinin birbirinden lezzetli kirazlarını vatandaşlarla buluşturacağı Kiraz Şenliği düzenleyecek. Başkan Hürriyet, İzmit Belediyesinin Haziran ayı meclis toplantısında, bugün saat 13.30’da açılışı yapılacak olan İZMEK Yıl Sonu Sergisi ve Defilesi’ne ve saat 16.00’da başlayacak Kiraz Şenliği’ne tüm meclis üyelerini ve İzmit halkını davet etti.  Kuruçeşme Kapalı Pazar Alanı’nda yapılacak Kiraz Şenliği için Perşembe Pazarı Alanı’nda saat 15.00’te araç kaldırılacak.

Kuruçeşme Kapalı Pazar Alanı’nda

Başkan Hürriyet, “Özellikle köylerin yöresel özelliklerini tanıtmaya gayret ediyoruz. Yıllardır yetişen ama ne yazık ki yok olan kirazımızın da daha fazla tanıtılmasını hak ettiğini düşündüğümüz için Arızlı, Kulfallı, Kabaoğlu, Akpınar mahallelerimizdeki kiraz yetiştiren vatandaşlarımızın da katılacağı Kiraz Şenliği düzenleyeceğiz. Hava muhalefeti nedeniyle Kuruçeşme Kapalı Pazar Alanı’nda yapılacak Kiraz Şenliğimize herkesi bu vesileyle davet ediyorum.

İzmek Yılsonu Sergisi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 8-9-10 Haziran’da İZMEK kurslarımızın çok kıymetli el sanatlarını sergileyen kursiyerlerimizin yılsonu sergisi olacak. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde bulunan yeni sanat alanında İZMEK Yıl Sonu Sergimiz olacak. Tüm meclis üyelerimizle birlikte halkımızı da bu programa davet ediyorum” dedi.