BAŞKAN HÜRRİYET: MHP’Lİ ÜYELERİ DE KAMU VİCDANINA HAVALE EDİYORUM

7 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

Basın toplantısında gazetelere geçtiğimiz salı günü gerçekleştirilen meclis toplantısında yaşananlara dair açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet MHP’li meclis üyelerine de hatırlatmada bulunarak seçim öncesi söylemleriyle çeliştiklerini ifade etti

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen meclis toplantısıyla ilgili makam toplantı salonunda basın toplantısı gerçekleştirdi. Hürriyet basın toplantısında İzmit Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı ile protokol yapılmasının reddedilmesine ve araç satın alma yetkisinin İzmit Belediyesine verilmemesi başta olmak üzere birçok konuya değindi. Başkan Hürriyet basın toplantısında, MHP’li meclis üyelerine seçim öncesi söylemlerini de hatırlatmayı ihmal etmedi.

“Kamu Vicdanına Havale Ediyorum”

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, her kritik gündem maddesine ret oyu verdiklerini söylediği MHP’li meclis üyelerine dair konuşmasında, “MHP’li belediye meclis üyeleri; ‘Biz ne kadar Cumhur İttifakı’nda olsak da halkımızın lehine bir şey olduğunda, iyi şeylere, hizmetlere evet demesini biliriz’ demişlerdi ama bugüne kadar hiçbir olumlu oylarını görmedik. Bunu da özellikle kamu vicdanına havale ettiğimi belirtmek istiyorum” dedi.