BAŞKAN HÜRRİYET, SAFETİ VE YUSUFİ KARDEŞLERDEN LEYLA ATAKAN ANILARINI DİNLEDİ

27 Haziran 2022
Başkan Hürriyet, Safeti ve Yusufi kardeşlerden Leyla Atakan anılarını dinledi (2)
Başkan Hürriyet, Safeti ve Yusufi kardeşlerden Leyla Atakan anılarını dinledi (3)
Başkan Hürriyet, Safeti ve Yusufi kardeşlerden Leyla Atakan anılarını dinledi (4)
Başkan Hürriyet, Safeti ve Yusufi kardeşlerden Leyla Atakan anılarını dinledi (5)
Metni Sesli Dinle

Kocaelispor’un ilk yabancı futbolcuları Safeti ve Yusufi kardeşleri ağırlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kardeşlerden Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan ile yaşadıkları anıları dinledi

İzmit Belediyesinin, Kocaelispor’un efsanelerinden Kamuran Akşar anısına düzenlediği futbol turnuvasının finali için İzmit’e gelen Kocaelispor’un ilk yabancı futbolcuları Safeti ve Yusufi Cizmic kardeşler, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret etti. 1970-71 sezonunda Kocaelispor forması giyen Cizmic kardeşler, o dönem yaşadıkları anılarını Başkan Hürriyet ile paylaştı.

Leyla Atakan’ın Cenaze Törenine Katıldılar

1971 yılında hayatını kaybeden Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan’ın cenaze törenine katılan Cizmic kardeşler, Leyla Atakan ile birlikte vefat eden İsmail Kolaylı, Abdurrahman Yüksel ve Feridun Özbay’ın Kocaelispor tribünündeki yerlerine her maç öncesi çiçek bıraktıklarını söyledi. Safeti ve Yusufi, Kocaelispor’da forma giydikleri dönemde İzmit’i çok sevdiklerini fakat sonraki sezon gelen yabancı kuralı nedeniyle ülkelerine dönmek durumunda kaldıklarını ifade etti.

Hürriyet Forma Hediye Etti

CHP İzmit ilçe yöneticisi Nagip Çiçek’in de bulunduğu ziyarette Başkan Hürriyet, günün anısına Yusufi ve Safeti kardeşlere Kocaelispor forması hediye etti. Ziyarette yer alan Cizmic kardeşlerden Saudi Cizmic de Başkan Hürriyet’e, Bosna-Herkes bayraklı anahtarlık hediye etti.