BAŞKAN HÜRRİYET, ŞEHİT AİLELERİNİ VE GAZİLERİ İFTAR PROGRAMINDA AĞIRLADI

19 Nisan 2023
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (1)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (2)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (3)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (4)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (5)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (6)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (7)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (8)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (9)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (10)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (12)
Başkan Hürriyet, şehit ailelerini ve gazileri iftar programında ağırladı (13)
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
Metni Sesli Dinle

“Bütün İmkanlarımızla Sizlerin Yanındayız”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şehit aileleri ve gazilerle iftar programında buluştu. Programda konuşan Başkan Hürriyet, “Bütün imkanlarımızla sizlerin yanındayız” dedi

İzmit Belediyesi Ramazan ayı boyunca gönül sofraları oluşturmaya devam ediyor. İzmit Belediyesi bu kez de şehit aileleri ve gazilerle iftar programında bir araya geldi.  TRYP by Wyndham Otel’de gerçekleştirilen programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra Kocaeli Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nurettin Recep Sağlık, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Yunus Coşkun,  Millet İttifakı Kocaeli Milletvekili Adayı Nail Çiler, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, Türkiye Harp Malulü Gaziler –  Şehit – Dul ve Yetimler Derneği temsilcileri ve çok sayıda şehit ailesi ile gazi katıldı.

“Allah Nasip Etti Ve Sizlerle Buluştuk”

Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Her sene geleneksel hale getirdiğimiz iftar programlarımızda sofralarımızı paylaşıyoruz.  Birbirimizle dualar etmek, Ramazan Ayı’nın yüzü suyu hürmetine beraberce dayanışma göstermek ve aynı sofrada bir araya gelmek bizim için çok kıymetli. Bu Ramazan Ayı’nda da Allah nasip etti ve sizlerle buluştuk. Hepinizin Ramazan Ayınızı kutluyorum. Ramazan Ayı, hanenize bereket ve huzur versin inşallah. Tuttuğunuz oruçlar ve ettiğiniz dualar kabul olsun. Bayramlara erişmeyi rabbim herkese nasip etsin.

“Gönül Birlikteliği Kuruyoruz”

Şu anda aynı sofrada bulunmamızın nedeni başkahraman başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli aileleri ve kahraman gazilerimiz ile hem dayanışma hem de gönül birlikteliği kurmak adına bir araya geldik. Siz, babanız ya da eşiniz bu topraklar uğruna canını hiçe sayarak mücadele ettiler. Kimseye boyun eğmeden, başımız dik yürüyebilmek için gözünü kırpmadan vatan toprağı için çaba sarf ettiler.

“Şehit – Gazi Birimi Kurduk”

Elimizden geldiği kadar şehit aileleri ve gazilerimiz için imkanlarımız ölçüsünde destek verebilmek için hassasiyet gösteriyoruz. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde şehit gazi birimimizi geçtiğimiz sene kurmuştuk. Bu sene daha da büyüterek yapılandırıyoruz. Bu birimimiz sizlerin emrindedir. Ayrıca şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için bir araç tahsisi yaptık.

“Şehit Ailelelerine Ve Gazilere Öncelik Tanıyoruz” 

Daha önce makam aracı olarak kullanılan bir aracımız bu birimimizin emrine verdik. Sizlerin bir ihtiyacı olduğunda ücretsiz bir şekilde hizmetinizde olacaktır. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü aracılığı ile yardımlarda şehit ailelerine ve gazilere öncelik tanıyoruz.  Şehitlerimizin isimlerini yaşatmak ve mücadelelerini gelecek nesillere aktarmak adına birçok yeni eserimize isimlerini veriyoruz” dedi.