BAŞKAN HÜRRİYET: SPORCU KARDEŞLERİMİZE YAPACAĞIMIZ YATIRIMIN BİLE ÖNÜNE GEÇİYORLAR

7 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, AKP ve MHP’lilerce reddedilen Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki park alanına yapılacak spor tesisine ilişkin, “Kente değer katacak bir yatırımımızın önüne geçiyorlar. Bu konuda da sporcular kardeşlerimiz adına çok üzgünüm” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, temmuz ayı meclis toplantısına ilişkin düzenlediği basın toplantısında, AKP ve MHP tarafından reddedilen park alanına yapılacak spor tesisinin kiralanması konusunda açıklama yaptı. Başkan Hürriyet, “Kendilerine gelince uzun yılları kapsayacak şekilde rahat rahat kiralık veriyorlar. Ama bizim kente değer katacak yatırımımızın önüne geçiyorlar” dedi.

“Bahaneler Gösterdiler”

Başkan Hürriyet, “Sporcular için önemli bir yatırımdı. Yıldızlar Yüzme Kulübü kentimizi ve ülkemizi temsil eden kıymetli sporcular yetiştiriyor. Onlarla birlikte sporculara güzel bir yüzme havuzu ve tesis kazandıralım istedik. Ama ne yazık ki Cumhur İttifakı o konuda da çeşitli bahaneler gösterdi. Hiçbir sorunu olmayacak, ulaşılabilir ve yaptığımız bölgeye değer katacak bir yatırımdı. Yine bu yatırımı da istemediler”

“Yatırımımızın Önüne Geçtiler”

“Halbuki, kendileri Trabzonlular Derneği’nin karşısındaki 10 dönümlük araziyi yap işlet devret modeliyle havuz yapımına verdiler. Orası da yeşil alan. Havuz yapımı diye yola çıktılar. Şu anda orada büyük büyük yapılar oluşuyor. Kendilerine gelince uzun yılları kapsayacak şekilde rahat rahat veriyorlar. Ama bizim Yıldızlar Yüzme Kulübü ile gerçekten bu kente değer katacak bir yatırımımızın gerekçesiz bir şekilde önüne geçiyorlar. Bu konuda da sporcular kardeşlerimiz, pırıl pırıl gençlerimiz için çok üzgünüm.