BAŞKAN HÜRRİYET, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARINI DÜNYA KONGRESİ’NDE PAYLAŞIYOR

12 Mayıs 2022
Başkan Hürriyet, sürdürülebilirlik çalışmalarını Dünya Kongresi’nde paylaşıyor (2)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, üç gün boyunca devam edecek olan ICLEI Dünya Kongresi’nde kentimizi temsil ederek İzmit’te gerçekleştirilen sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında paylaşımlarda bulunuyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in kentimizi temsil ettiği ICLEI Dünya Kongresi İsveç Malmö Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşirken kongrenin ilk gününde katılımcıların sürdürülebilirlik alanındaki deneyimleri paylaşıldı ve fikir alışverişini teşvik edecek atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Ardından İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın görüşlerini paylaştığı üst düzey diyalog toplantısı ICLEI Avrupa Bölgesi sorumlusu Wolfgang Teubner’in katılımıyla gerçekleşti.

Uluslararası İş Birliği Hedefleniyor

Yerel yönetimlerin sürdürülebilir ve doğa temelli projelerini hayata geçirmekte yaşadığı finansal zorluklar ve Avrupa Yeşil Mutabakatının uygulanması için yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Teubner, ICLEI üyesi yerel yönetimlerin proje işbirliklerinin önümüzdeki süreçte geliştirilmesi ve finansal kaynaklara ulaşımının sağlanabilmesi için ICLEI Avrupa Bölgesi olarak daha fazla çaba sarf edeceklerini belirtti. Toplantı sonunda ICLEI üyesi yerel yönetimler ve sürdürülebilirlik çalışmalarına önemli katkı sağlayan kuruluş temsilcileriyle İzmit Belediyesinin bu alandaki çalışmaları ve mevcut projeleri aktarılarak uluslararası iş birliğini hedefleyen ağ kurma faaliyetleri görüşüldü.