BAŞKAN HÜRRİYET, “VARLIK DEĞERİMİZİ 181 MİLYON LİRA ARTTIRDIK”

24 Eylül 2022
Başkan Hürriyet, “Varlık değerimizi 181 Milyon Lira arttırdık” (1)
Metni Sesli Dinle

41 ay boyunca hayata geçirdiği çalışmaları halka anlatan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Tüm zorluklara rağmen yılmadan çalıştık. Açık olan bütçeyi artıya çevirdik. Varlık değerimizi 181 Milyon Lira arttırdık” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 41 ay boyunca hayata geçirdiği projeleri “Güzel İşler Kalbe Değer” lansman programıyla halka sundu. Belediye bütçesini artıya geçirdiklerini ve varlıkları arttırdıklarını belirten Başkan Hürriyet, “Belediyeyi devraldığımız ilk yılımızda kendi oluşturmadığımız bütçe nedeniyle 47 milyon bütçe açığı vardı. İkinci yılımızda kendi bütçe planımızı yaptık ve tam tamına denk bütçe oldu. Yüzde 83 oranında gerçekleştirdik. Artıya geçirdik. Üçüncü senemizde ise bütçemiz 28 milyon fazla verdi ve 51 milyon civarında da piyasa borcunu kapatmış olduk.

Varlık Değerimizi 181 Milyon Lira Arttırdık

2002’de küçük altın alınan paraya ne yazık ki 1 kilo domatesin alınamadığı bu dönemde hizmet etmek hiç kolay değil. Yanlış yapılanları düzeltmek kolay değil ama arkadaşlarımızla birlikte yılmadan, bütçe fazlası da vererek, elimizden geldiği kadar insana dokunan çalışmalar yaparak ve geçmiş hizmetleri de azaltmayarak yolumuza devam ediyoruz. 3 yılda varlık değerimizi 181 Milyon Lira arttırdık. Çok sayıda gayrimenkul kazandırdık” ifadelerini kullandı.