BAŞKAN HÜRRİYET VATANDAŞLARIN BERAT KANDİLİNİ KUTLADI

6 Mart 2023
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Berat Kandili nedeniyle yayınladığı mesajda yaşanan deprem felaketleri sonrasında dayanışma ve yardımlaşma duygularının yoğunlaştığı bugünlerde Berat Kandilinde edilen duaların kabul olmasını diledi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Berat Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutladı. Tüm İslam aleminin kandilini kutlayan ve yürekten edilen duaların kabul olmasını dileyen başkan Hürriyet mesajında, “On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının gelişini müjdeleyen Berat Gecesine bir kez daha ulaşabilmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

“Birlik ve Beraberlik Vurgusu”

Berat Kandilinin, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu, zor bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Müslümanların, yüce Allah’a sığınarak günahlarından arındıkları, yaptıkları hataların bağışlanmasını diledikleri, huzurla doldukları kutsal gece hepimiz için bir fırsat. Berat Kandilinin insanlığa sağlık, sevgi, barış ve huzur getirmesini diliyorum. Depremde yitirdiğimiz halkımıza bir kez daha rahmet, geride kalanlara başsağlığı diliyorum. İzmitli hemşerilerimin ve İslam aleminin kandilini kutluyorum.”