BAŞKAN HÜRRİYET VE BALKAN DERNEKLERİ KARDEŞ ŞEHİR MESTANLI’DAYDI

28 Temmuz 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit ve Mestanlı Arasında Etkili Ortaklık Konuşuldu

İzmit’te faaliyet gösteren Balkan dernekleri ile birlikte Balkanlarda bir dizi ziyaret programı gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in kardeş şehri olan Bulgaristan Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım’ın konuğu oldu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kentte faaliyet gösteren 14 Balkan derneği ile birlikte Balkan ziyaretleri kapsamında İzmit’in kardeş şehri olan Bulgaristan Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım’ı ziyaret etti. Daha önce İzmit’te ağırladığı Başkan Kazım’a iade-i ziyaret gerçekleştiren Başkan Hürriyet, misafirperverliklerinden ötürü teşekkür etti.

Kardeşlik İlişkileri Canlanıyor

Ziyaret kapsamında iki kardeş şehrin belediye başkanları İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve Mestanlı Belediye Başkanı İlknur Kazım, İzmit’te ve Mestanlı’da gerçekleştirdikleri kadın çalışmaları üzerine bilgi paylaşımında bulundular. İki belediye arasındaki kardeşlik ilişkilerini canlandıracak çalışmalar üzerine uzun süre sohbet ettiler.

Teşekkür Etti

Her iki başkanın da iki şehir arasındaki işbirliğini arttırmaya yönelik fikirlerini aktardığı ziyarette Başkan Hürriyet, mevkidaşına İZGİM’de kadınların ürettiği el emeği ve geri dönüştürülebilir olan İzmit’in sembolü Çınar ürünlerinden hediye etti. Başkan Kazım nazik ziyaretlerinden ötürü Başkan Hürriyet ve beraberindeki ekibe teşekkürlerini sundu.