BAŞKAN HÜRRİYET’TEN DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN KAHVALTILIK ÇAĞRISI

26 Şubat 2023
Metni Sesli Dinle

Deprem bölgesinde çalışmalarına devam eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bölgedeki çocukların kahvaltı yapmayı özlediklerini belirterek İzmitlilere kahvaltılık yardımı çağrısı yaptı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremin ardından bölgeye giden; İzmit’teki ekibiyle koordineli şekilde çalışan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kurulacak iki çadırkent için bölgede çalışmalarına devam ediyor. Aşevi’nin bulunduğu Hatay’ın Defne ilçesinde vatandaşlarla artık komşu olduklarını ifade eden Başkan Hürriyet, çocukların kahvaltı yapmayı çok özlediklerini ifade ederek İzmitlileri dayanışmaya çağırdı.

Besleyici Gıda İhtiyacı

Başkan Hürriyet dayanışma çağırısında şu ifadelere yer verdi: Hatay Defne’de çok sayıda komşularımız, kardeşlerimiz, çocuklarımız oldu. Hepsiyle duygusal bağ geliştirdik. Bu akşam bölge halkıyla sohbet ederken “Çocuklar sürekli sabah çorba içiyorlar. Artık kahvaltıyı özlediler” deyince içim cız etti. Bölge koşullarına göre hep kuru gıda bağışı çağrısı yapmıştık. Ama artık çocukların besleyici gıda ihtiyacı için kahvaltılık malzemeye de ihtiyacı var. Yardım etmek isteyenler özellikle kahvaltılık malzeme bağışında bulunursa çok seviniriz.

Çocuklar Kahvaltıyı Çok Özledi

Yardım yapacak vatandaşlar, çocukların ana öğünü olan kahvaltılık malzeme bağışlarını Yunus Emre Kültür Merkezi’ne ulaştırabilir,  02623180000 numaralı telefondan bilgi alabilir.