‘BİR ŞEHRİN HİKÂYESİ, NİKOMEDİA’DAN İZMİT’E’ TİYATRAL DANS GÖSTERİSİ 155 DANSÇI İLE BU AKŞAM SAHNEDE

27 Haziran 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesinin 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı etkinlikleri kapsamında Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir akşam yaşatacak

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in öncülüğüyle 28 Haziran İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı kentte büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Kutlamalar kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu bu akşam ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ tiyatral dans gösterisi ile İzmitlilere unutulmaz bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

Yaşadığımız Şehrin Tarihi Büyüleyecek

155 dansçının sahne alacağı, 285 kostümün kullanılacağı 80 dakikadan oluşan tek perdelik ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ adlı tiyatral dans gösterisinde Nikomedia tarihinden günümüze kadar olan süreç canlandırılacak. ‘Bir Şehrin Hikâyesi, Nikomedia’dan İzmit’e’ bu akşam İzmit Kent Meydanı’nda saat 21.00’de gerçekleşecek. Yaşadığımız şehrin tarihi ile büyülenmeye tüm vatandaşlar davetlidir.