BİROL SAĞLAM: ÖNCEKİ DÖNEM ENSAR VE TÜGVA PROTOKOLLERİNİ KOMİSYONDAN SAKLADINIZ

7 Eylül 2022
sosyal medya paylaşımı
Metni Sesli Dinle

Belediyenin 25 Yılını İpotek Altına Alan Kararları Siz İmzaladınız!

İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörü Birol Sağlam, meclis üyesi olduğu önceki dönemde protokollerin kendileri ile paylaşılmadığını belirterek, “Tügva ve Ensar Vakfı ile Belediyenin gelecek 25 yılını ipotek altına alan kararları siz imzaladınız” dedi

İzmit Belediyesi STK ve Esnaf Masası Koordinatörlerinden olan ve geçmiş dönemde İzmit Belediyesi meclis üyeliği görevi yapmış olan Birol Sağlam, Akp’li meclis üyesi Hayrettin Ünlü’nün, “Geçmişte ben komisyon başkanı idim” söylemine tepki göstererek kendisinin de o komisyonun üyelerinden biri olduğunu hatırlattı. Bir film repliği paylaşan Birol Sağlam sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Önceki dönem İzmit Belediyesinde meclis üyesi olarak görev yaparken, 5393 Sayılı Kanunun 75/c maddesine göre Belediye Başkanı tarafından Protokol imzalama yetkisi için meclise teklif getirilirdi.

“Sanki Tek Başına Komisyonda Bulunmuş!”

AKP’li Meclis Üyesi, “Geçmişi ben biliyorum komisyon başkanı ben idim” diye çıkış yapıyor bugün mecliste. Sanki tek başına komisyonda bulunmuş. Bizler de zatı muhterem ile bu komisyonların üyesi olarak görev aldık. İncelemek üzere örnek protokol taleplerimiz karşılıksız kaldığı gibi protokoller bizimle paylaşılmadı. Tarih vereyim; Yıl 2017 İzmit Belediye Meclisinin gündemi: Ensar Vakfı! Yıl 2017, İzmit Belediye Meclisinin gündemi: Tügva! Belediyenin gelecek 25 yılını ipotek altına alan kararları imzaladınız.

“O Gün Mü Yanlıştınız, Bugün Mü Doğru?”

Ensar Vakfı, Türgev ve Tügva ile yapılan bu protokollerin maddeleri komisyon toplantılarında detaylandırılmadı. Örnek protokoller getirilmedi. Buna rağmen tüm komisyonlarda istediğiniz bilgileri ve sorduğunuz sorulara cevap alabiliyorsunuz. Mecliste bugün, protokol ortada yok diye bahane üreten Akp’li Meclis Üyelerine sormak gerek; geçen dönem protokoller komisyon toplantılarında bizler ile paylaşılmadığında, neden sustunuz? Madem sustunuz bugün ne diye konuşuyorsunuz? O gün mü yanlış yaptınız bugün mü doğrusunuz?

“Tipik Bir Yeşilçam Repliği Gibisiniz!”

Açıklamasını “Tipik bir Yeşilçam repliği gibisiniz” sözleriyle tamamlayan Sağlam, ardından bir film repliği paylaşarak AKP’li meclis üyelerine göndermede bulundu. Sağlam’ın açıklamaları ve paylaştığı videoya linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02A9t2LnETXh5W6rNraZQQyF49oxqUFKJKSUdGrWbDfQjgKRsX6mbuAxhffqigptCEl&id=100008167957299&sfnsn=scwspmo