BİZİM KÖY DOĞA YÜRÜYÜŞÜ BU HAFTA NEBİHOCA KÖYÜ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

28 Mart 2022
Bizim Köy Doğa Yürüyüşü bu hafta Nebihoca Köyü’nde gerçekleştirildi (1)
Bizim Köy Doğa Yürüyüşü bu hafta Nebihoca Köyü’nde gerçekleştirildi (2)
Bizim Köy Doğa Yürüyüşü bu hafta Nebihoca Köyü’nde gerçekleştirildi (4)
Bizim Köy Doğa Yürüyüşü bu hafta Nebihoca Köyü’nde gerçekleştirildi (5)
Bizim Köy Doğa Yürüyüşü bu hafta Nebihoca Köyü’nde gerçekleştirildi (6)
Bizim Köy Doğa Yürüyüşü bu hafta Nebihoca Köyü’nde gerçekleştirildi (7)
Bizim Köy Doğa Yürüyüşü bu hafta Nebihoca Köyü’nde gerçekleştirildi (9)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün İzmit’in köylerinin tanıtımı ve kalkınmasını sağlamak amacıyla düzenlediği doğa yürüyüşü projesi bu hafta Nebihoca Köyü’nde devam etti

İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Bizim Köy Doğa Yürüyüşü ve Çevre Temizliği” etkinliği devam ediyor. İzmit belediyesi önünde toplanan yürüyüş ekibi İzmit Belediyesi aracı ile Nebihoca köyüne hareket etti. Köye ulaşan ekip mancarlı pide ve çay ikramı sonrası köy içerisinde bulunan türbe, tarihi çeşme ve evleri ziyaret ettiler. Grup ardından daha sonra yürüyüşe başladı.

Çevre Temizliği Yaptılar

Ekip yürüyüş programı kapsamında Davuldere barajına vardı. Temiz havada yürüyüş yapmanın keyfini yaşayan vatandaşlar Orman Haftasına dikkat çekmek amacıyla bölgedeki çöpleri temizledi.  Ateş başında mola veren ekip hem yemek yedi hem de müzik eşliğinde dans ederek keyifli dakikalar yaşadı. Yürüyüşe katılan vatandaşlar İzmit belediye başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e ve Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa’ya etkinlik için teşekkürlerini iletiler.