BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İZMİT BELEDİYESİNİN ARAZİSİNE KAÇAK BİR ŞEKİLDE MOLOZ DÖKERKEN YAKALANDI!

17 Ağustos 2022
BXVSF1~M
BY5S0Q~N
BYFRMD~C
BYZQTT~2
BZ9QFG~R
Metni Sesli Dinle

Büyükşehir Belediyesi hafriyat atıklarını Modern Hayvan Pazarının bulunduğu alandaki İzmit Belediyesinin arazisine kaçak bir şekilde dökerken yakalandı

 

Büyükşehir Belediyesi İzmit’te Kadıköy Mahallesi’nde Anıtpark ile Doğu Kışla arasında bulunan Atatürk Bulvarı’nda gerçekleştirdiği yenileme çalışmaları esnasında çıkan hafriyat atıklarını kaçak bir şekilde İzmit Belediyesinin arazisine dökerken görüntülendi.  İzmit Belediyesinin Modern Hayvan Pazarında görev yapan personeli durumu fark edince fotoğraf ve video çekti.

 

Yakalanan şoför: Büyükşehir bana buraya dök dedi

Kaçak bir şekilde moloz dökerken yakalanan sürücü ise kendisine atıkların bu bölgeye dökülmesi yönünde bilgi verildiğini ifade etti. Bölge molozların dökülmesinin ardından adeta hafriyat döküm sahasına dönmüş durumda. İzmit Belediyesi çalışanları olayı görüntüledikten sonra Büyükşehir logolu kamyonun sürücüsünü uyardı.

 

Yetkililer tutanak tuttu

İzmit Belediyesi yetkilileri ise gerekli incelemeleri yapıp olay hakkında tutanak tuttular. Bölgede Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSU tarafından araziye atılan hafriyat atıkları yüzünden görüntü ve çevre kirliliği oluştu.

 

Akp’liler iftira atmıştı

İzmit Belediyesine ait arazileri çöplük olarak gören ve hafriyat atığına boğanlar daha önce bu alan için “Çöplüğe çevirdiniz” şeklinde iftira atmışlardı. İzmit Belediyesine kurulan kumpası sosyal medyadan yayınlayan Başkan Hürriyet, “Kumpaslarını ve yalanlarınızı ifşa etmeye devam edeceğiz” dedi.