ÇANAKKALE ZAFERİ SERGİSİNDE GERİ SAYIM SÜRÜYOR

13 Mart 2022
Çanakkale Zaferi sergisinde geri sayım sürüyor (1)
Çanakkale Zaferi sergisinde geri sayım sürüyor (3)
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Atatürk Evi’nde açılacak olan 107 Yıllık Zafer: Çanakkale Geçilmez için yapılan hazırlıkları inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı

İzmit Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yılı dolasıyla hayata geçireceği “107 Yıllık Zafer: Çanakkale Geçilmez” sergisini, Atatürk Evi’nde İzmitlilerle buluşturacak. 15 Mart Salı günü saat 14.00’te kapılarını açacak ve 2 ay boyunca ziyaretçilerini misafir edecek olan serginin hazırlıkları devam ederken, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet çalışmaların hangi aşamada olduğu ile ilgili incelemelerde bulundu.

Hürriyet’ten Tam Not

Atatürk Evi’ni gezen ve yapılan çalışmalardan memnun kalan Hürriyet hazırlık hakkında çok detay vermezken, serginin tamamen sürpriz olacağını belirtti. Ancak sergi hakkında kısa bir bilgi veren Hürriyet, “Atatürk Evi’nde hummalı bir çalışma var. Sergilere ev sahipliği yapacak olan Atatürk Evi’nde ilk sergiyi Çanakkale Zaferi’nin 107.yıldönümünde gerçekleştiriyoruz. Güzel bir dönemsel sergi Salı günü itibariyle tüm İzmitlilerin beğenisine sunacağız, tüm vatandaşlarımız rahatlıkla gelip bu sergiyi gezebilecekler” dedi.