CEM ŞAKOĞLU, KOCAELİ’NİN ALTYAPISINI ELEŞTİRDİ

18 Haziran 2023
Cem Sakoglu, Kocaeli'nin altyapisini elestirdi (1)
Cem Sakoglu, Kocaeli'nin altyapisini elestirdi (3)
Metni Sesli Dinle

“23 Milyar Bütçeli Büyükşehirin Sokakları Bunlar”

İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yetki alanında bulunan ve yağış sonrası altyapı sıkıntısı nedeniyle su taşkınlarıyla ilgili olarak, “23 milyar bütçeli Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin sokakları bunlar” dedi

İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, sabah saatleri itibariyle başlayan yağış sonrası kentin bazı bölgelerinde meydana gelen su taşkınlarıyla ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Şakoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: Bu şehir Kocaeli. Öyle afet seviyesinde bir yağmur yağmış falan da değil. 23 milyar bütçeli Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin sokakları bunlar.

“Çamurunuzda Kendiniz Boğulursunuz”

1 milyar bütçeli İzmit Belediyesinin ot biçme, tırpan işlerine sallayanları, otlat insan boyunu geçiyor diyerek siyaset ve algı üretmeye çalışanları yağmur sularında boy vermeye davet ediyorum. Modern şehir, akıllı şehirler nutukları atanların bu fotoğraflarını kendi elleriyle büyüttükleri medyalarda göremeyeceksiniz elbette ama sokaktaki vatandaştan da saklayamayacaksınız. Onun için çamur atmak yerine bu işlere çözüm üretmezseniz aynı çamurunuzda kendiniz boğulursunuz. Herkese iyi pazarlar diliyorum.