CEM ŞAKOĞLU: OY KAYBINDAN ENDİŞELENDİNİZ, GERİ ADIM ATMAK İÇİN YER ARADINIZ!

24 Ağustos 2022
Metni Sesli Dinle

İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu, dün büyükşehir belediye meclisinde gündeme gelen Cumhuriyet Parkı ile ilgili açıklamalarda bulundu

 

İzmit Belediyesi Basın Danışmanı Cem Şakoğlu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: Dünden bu yana İzmit Belediye Başkanı Sayın Av. Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendinin muhalifleri neredeyse bayram yapıyor. Sebebi ne? Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’ın Cumhuriyet Parkının İYİ Parti ve CHP’li yöneticilerinin ricasıyla İzmit Belediyesine tahsisinin yapılması. Öncelikle bu kararı alan KBB yetkililerine şunu sormak istiyorum “Son kararınız mı?”

 

“Şeytanın aklına gelmeyecek bir oyunla”

Yaklaşık bir, bir buçuk sene önce Cumhuriyet Parkının tahsisini bize vermeyeceğinizi söyleyen siz değil miydiniz? Halk bu duruma isyan edip Cumhuriyet Parkında kalabalıklar halinde toplanınca KBB meclis toplantısında “Fatma Hanım Cumhuriyet Parkını size vermeyeceğimizi mi sandınız” diyen siz değil miydiniz? Bu söylem sonrasında biz parkın kafesinde tadilat yapmaya kalktığımızda yine şeytanın aklına gelmeyecek bir oyunla Gazi Lisesinin koruma alanını meclisin oyları ile genişletip parkın içindeki kafenin tadilatını durduran yine siz değil misiniz?

 

Oy ve prestij kaybı endişesi ile geri adım attınız

Hem İzmit Belediyesi Cumhuriyet Parkına bir şey yapmıyor diyeceksiniz hem de yapılmasını engelleyeceksiniz. Bunların tamamı bir yana daha bir kaç gün öncesine kadar “Parkı boşaltın içerisinde tadilatı biz yapacağız” diyen yine siz değil miydiniz? Aynı halk kalabalığı Cumhuriyet Parkına sahip çıkınca olay çıkmasından, oy ve prestij kaybından endişelendiğiniz için zaten geri adım atmak için yer aramıyor muydunuz? Bunu sizin yöneticileriniz söylüyordu. Bugün artık sayısını unuttuğumuz bir kez daha “Cumhuriyet Parkını İzmit Belediyesine tahsis ettik” söylemi ile gündeme çıktınız. Soruyorum son kararınız mı? Yarın küstüm oynamıyorum, vazgeçtim vermiyorum demeyeceğinizden emin misiniz?